En pysty vieläkään

Anonyymi-ap

ottamaan suomiräppiä tosissani. Jotenkin koomista että valkoiset hyvinvointilapset matkii mustia getto räppäreitä joilla on oikeasti ollut hätää ja kärsimystä. Suomiräppärin hätä on ollut tasoa isä ei anna Bentleyn avaimia ja pitäsi mennä 2km päähän mutta voi tulla hiki. Joku sanailu on ihan ok ja toimivaa mutta että laittaisin löysät vaatteet ja riimittelisin se tuntuu apukoululaisen tekemältä musiikilta. Sitten se patsastelu sen jälkeen kuinka kovia ollaan on jotenkin todella koominen yhdistelmä. Esim metalli on musiikkina huomattavasti parempaa melodista ja tyypit osaa soittaa oikeilla soittimilla yhteen. Siinäkin on omat naurettavat kulttimeininkinsä mikä on minulle todella outoa. Miksi pitää matkia jonkun ulkomuotoa? Joku tekee hyvän levyn niin 200 bändiä kopio tyylin ja yrittää olla samanlaisia. Se musiikin perus olemus lähtee teistä itsestä ja kitarat ja muut kuulostaa persoonallisilta juuri siksi että te soitatte sitä biisit on sellaisia kuin ne on erillaisia kuin muilla koska te olette sen keksineet se ei ole kopio muista. Pari bändiä koko historiassa omaa nämä omat persoonalliset juttunsa ja ne onkin menestyneitä loput on kopioita.

3

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan se huvittavaa kun pitkälti yli nelikymppinen setämies honottaa mikkiin ala-asteella ruutuvihkoon raapustamiaan "riimejä" silmät killissä kuin vammaisella, Äiti on ostanut hänelle lököttävät housut ja pukenut lippalakin katu-uskottavasti väärin päin päähän. Harvoista jouhista koostuvat viikset ja parta värisevät kun tämä Läyliäisten kovien katujen kasvatti esiintyy yhtälailla hämmentyneelle yleisölleen. Bassorummun monotoninen jumputus saa paikalle kerääntyneen roskaväen sammuneet aivosolut törmäämään toisiinsa kuin kaksi tuhoon tuomittua galaksia. Kaiken kruunaa epävarmasti esiintymislavalta sönkötetty , juuri ja juuri kuuluva "jou... jou".

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        ❤️ ­­N­­­y­m­f­­­o­­­m­­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17888543t

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Nyt on oikeaa asiantietäjän analysointia 👍 Tosissaan täyttä skeidaa ja taitaa raptyypeillä olla vielä köntsät 💩💩housuissa, kun ne niin roikkuvat . 👎🤣

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      193
      5147
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      37
      4537
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      11
      3171
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      263
      3092
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      160
      3021
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      54
      2578
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1949
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1903
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      1896
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1829
    Aihe