Skotlantia EU:hun vienyt Nicola Sturgeon pidätetty

Uutinen päivittyy. Kyseessä siis Skotlannin entinen pääministeri.

Aika huikeaa.

Eihän Mariniakaan pidätetty aamupalavilpin vuoksi.
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minkä aamupalavilpin? Valtioneuvoston tulkinnan mukaan pääministerille kuului aamupala. Kun asiaa sitten tutkittiin, niin tulkinta osoittautui vääräksi, ja Marin maksoi aamupalansa.

Äänestä
  • Ja siitäkin toki piti metakka nostaa........huoh...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uutinen päivittyy. Kyseessä siis Skotlannin entinen pääministeri.

Aika huikeaa.

Eihän Mariniakaan pidätetty aamupalavilpin vuoksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu