Nyky jengit ovat nuorisoa

Muutaman vuoden päästä on sitten paremmat aseet käytössä Ruotsin malliin. Sitä odotellessa.
16175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Nuorista tulee hetkessä aikuisia.

Äänestä
  • Lyödään kunnon mutkaa käteen tällä pärjää hyvin

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Lyödään kunnon mutkaa käteen tällä pärjää hyvin

    Micro uzi Bertta jatimatic yms pientä käteen sopivaa granuja varalle

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Lyödään kunnon mutkaa käteen tällä pärjää hyvin

    Ottavat tilaa haltuunsa ruotsin malliin

    Äänestä

Tarkoitat varmaan sitä että kakarat siirtyvät muutaman vuoden aikana hernepyssyistä peacemakereihin

Äänestä

Pari vuotta ja olemme Ruotsin kanssa samalla viivalla.

Äänestä

Pahin rikollisjengi istuu Arkadianmäellä, eduskunnan pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

Virallinen liivijengi puolestaan, hyökkäilee köyhyyteen pahoinpideltyjen eläkeläis-ihmiskauppa-orjuutettujen kimppuun, kun pitäisi olla ahkerasti ja kiireesti, rikostutkimassa vallan törkeää väärinkäyttämistä, niin eduskunnan, ministeriöitten, kuin muiden valtion korkeiden virkojen kohdalla.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

Äänestä

Silti vaan aina vähän kehuskellen ilmoitetaan, että olemme vielä kaukana Ruotsin tilanteesta... Mutta miks hvetissä meidän täytyy olla sillä samalla tiellä, kun lopputulos on tiedossa? Olisi oltava ihan eri tie, tai tässä asiassa ei mitään tietä ollenkaan.
Kotiinpalautustie olisi oikea tie. Ainoa oikea.

Äänestä
  • Ehkä vihervassut tietää paremmin että miksi.

    Äänestä

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17890658/hallitusneuvottelujen-tulos-on-laiton

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17777833/suomen-kansaa-harhautetaan-maksamaan-aarioikeistotrumpistien-sotarikosbisneksia#comment-119664469

Kyse on AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneista, PetosKok-pörssirikollisista, jotka ensin ryöstivät KorruptioNiinistöOligarkin / eduskunnan yksipuoluejärjestelmäksi ostamisen, eli korruption avulla, valtion ja eläkerahastojen, eli kansamme valtavat varallisuudet itselleen verokeitaisiin, sen jälkeen ahneus kun on loputon, alkoivat hyökkäysliitto-hävittäjähanke-sotabisnesryöstämiset ja kansamme orjuuttaminen, veroparatiisi-pörssirikollismonopolien, ilmaisena orjatyövoimana, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjiksi eläkeläisväestön pahoinpiteleminen ym sotilasvallankaappaus-diktatuurin toiminta.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17870490/suomi-ei-tarvitse-quotpolitiikan-supertahtiaquot-vaan-2000ekk-minimielakkeet

Äänestä

Niin ja murhaajat ja raiskaajat ovat turvapaikanhakijoita. Näinhän se menee kun kansa ei osaa äänestää.

Äänestä

Katupahoinpitelyjen ja ryöstöjen määrä räjähtänyt viime vuosina, tekijänä yhä useammin nuori: "Ihan joka paikassa emme voi olla välissä", poliisi tunnustaa.

Äänestä

Ak-47 muuta mukavaa käytössään

Äänestä

Muutama vuosi lisää niin hakkaavat ja pahoinpitelevät jokaisen vastaantulijan pelkällä nyrkeillä ja avokämmenillä naiset lapset miehet .
Näitä nykyisin vanhoja ukkoja entisiä jengiläisiä on ollut ennenkin

Äänestä

Tervetuloa kokeilemaan stanan vajakit. Lääkkeenä taarjoan korvauksetta 9 mm:n buranaa ensihätään - SUORAAN PÄÄHÄN! - jopa kadulla annosteltuna.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Muutaman vuoden päästä on sitten paremmat aseet käytössä Ruotsin malliin. Sitä odotellessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu