Turussa oli hienot Paavo Nurmen kisat! Harmi jotta Reetan Hurmeen voimat näytti hyytyvän.

Anonyymi-ap

Odotus meillä katsojilla, oli suurempi mitä lopputulos. Mutt aina kaikki ei mene ihan odotusten mukaisesti... Joku toinen kerta sitten, parempana päivänä tekee uuden ennätyksen. Mutt kerta kaikkiaan hienot kisat, Wilma Murto on suvereeninen voittaja. Hän kuulemma harkitsi jo noiden kisojen väliin jättämistä; onneksi ei tehnyt sitä päätöstä. Käyn harvoin ulkona, missään tapahtumissa, mutt kyllä kannatti maksaa 65€ pääsylipusta, tosin halvemmallakin olisi sisälle päässyt, mutt halusin todella hyvän paikan katsomosta... ja se kannatti, ainakin minun mielestäni.
trollikka

6

140

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turussa on varmastin hienot kesällomailla saaristoissaq onkia kaloja ja veineillä ...

      täällä on hirveän kuumaa ja vihreätä nyt mutta joo lähdeän toiseen paikkaan toiseen vihreään paikkaan... heh

      Veneilyä turussa.. tietystikin pitää olla varattuna joku muskelivene sillein minulle itselleni :D

    • Anonyymi

      Joo ei riitä joku paszka muskelivene jossaq vain 2399 BJHP minulle ainakaan, lusmun vene on...

    • Hienot oli kisat telkkaristakin katsoen. Paikanpäällä oli kyllä varmaan fiilistä paljon enemmän.🙂.

    • Hyvätasoinen yleisurheilu Suomen maaperällä on niin harvinaista, että varmasti kannatti mennä paikan päälle tolla rahalla. Kaikilla ei natsannut, mutta pelkkä live-Wilma on lipun hinnan väärtti.

    • Anonyymi

      Turussa on varmaan hyviä kauniita naisia, mutta juuot VAres-ryyyppyjenkgi plaa kaiken...

    • Näyttää siellä tapahtumia riittävän. Taisi olla joku lentonäytöskin tulossa ja tietysti Ruisrock. Ensi viikolla lähdetään sinne seutukuntaan lomailemaan.

      Toivottavasti kohdalle osuu joko TPS:n tai Interin kotipeli niin mennään katsomaan. Stadion näytti meinaan sen verran hienolta että voisi käväistä. Samoin meriaiheisessa museossa.
      Varmaan myös Naantali ja se yksi Raision lähiö pitää kartoittaa. Äkkiä se reilu viikko kuluu joten ei pidä tehdä liian tarkkaa aikataulua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      89
      7189
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3801
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3390
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2542
    5. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      41
      2312
    6. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      2296
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      122
      2202
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2129
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1868
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      40
      1779
    Aihe