Tietoliikennekaapelit ovat nyt Venäjän hallussa, uutisoi Reuters

Anonyymi-ap

29

612

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Anonyymi

        Liitteet eivät ole vaktoja vaan mielipiteitä. Eli paskaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Liitteet eivät ole vaktoja vaan mielipiteitä. Eli paskaa

        Onko esim. Reutersin uutiset sinusta "paskaa", mene jo katkolle.


      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        😍 ­­N­­­y­m­f­­o­m­­­a­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17892054l

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Missä FAKTAT idiootti.Liitteesi ovat vain mielipiteitä idiootti eivät faktoja


    • Anonyymi

      Elikkäs internet voi pimetä hetkenä minä hyvänsä, jos itänaapuri lopullisesti tympääntyy, Suomen nimissä tehtyihin, kansaltamme kysymättömiin, eli luvattomiin AutokratiaUsan sotarikosliitto-hävittäjä-ym sotabisnes-pörssirikollishankkeisiin.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

      https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004

      AutokratiaUsa pörssirikollisineen, joista osa on suomalaislähtöisiä pörssirikollisOligarkkeja, pistää Suomen pimeäksi, kun sai jo kauan kaipaamansa sodan Eurooppaan ja itään, entiseen sosialistiseen äärioikeisto-korruptiovaltioon.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Eikä faktaa olettamuxi ja mielipiteitä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikä faktaa olettamuxi ja mielipiteitä

        Asiaa ja todellisuuden tuomista, silmienne eteen, kun äärioikealle radikalisoituneet, pörssirikollisten EK-mediat eivät uutisoi. Jokainen kirjoitus sisältää, täysiä faktoja, ei vain kirjoittajan mielipiteitä, vaan tosiasioita, kansainvälisten uutistoimitusten ja tiedotusvälineitten faktoiksi todistettuja linkkejä.


        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17723264/suomi24-yllapito-fixailee-lukijamaaria-ja-pudottelee-avauksia-mielivaltaisesti

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896


    • Anonyymi

      Sitä se Nordstream oli alun alkaenkin, Suomalaislähtöisten pörssirikollisOligarkkien ja venäläisten saumatonta yhteistyötä, demokratian ja kansalaisoikeuksien hävittämiseksi Suomesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot

      • Anonyymi

        Samaa tässäkin vain mielipiteitä ei faktoja


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa tässäkin vain mielipiteitä ei faktoja

        Luuletko jankuttamalla saavasi, kansainvälisten tiedotusvälineitten asiauutiset, faktoiksi todistetut asiat katoamaan, sinähän aikamoinen velho luulet olevasi.

        Kirjoittaja tekee sitä työtä, mitä tiedotusvälineitten Suomessa pitäisi tehdä, vaan eivät pörssirikollisuuden ja äärifasististen ideologioittensa, markkinaomistuksiensa takia tee. Se ei voi olla kuin oikein, että kirjoittaa ja välittää faktoiksi todistettuja linkkejä, kansainvälisiltä tietotoimistoilta ja tiedotusvälineiltä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa tässäkin vain mielipiteitä ei faktoja

        Antakaa hörhön vaahdota, se on sille terapiaa sekä mielenterveyslääkettä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aloitus ja sitä seuraavat kommentit ja niissä olevat liitteet ovat kaikki vain yxityishenkilöiden omia mielipiteitä. Ei ole mukana yhtäkään FAKTAAN perustuvia viitteitä eli paskaa paketissa

    • Anonyymi
      • Onko sinulla jokin pysyvä maaninen tila aina päällä?


    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17855490/aarioikeistorkphenriksson-laiminloi-oikeusministerin-velvollisuudet#comment-120832870

      https://www.aljazeera.com/news/2023/6/12/thailands-pm-frontrunner-pita-faces-election-commission-probe

      Thaimaassa pääministeriä rikostutkitaan, veroparatiisi-sote-pörssimonopolien osakkuuksien omistuksista, eli valtion korkeiden virka-asemien, törkeistä väärinkäyttämisistä, demokratian ja oikeusvaltion, kansalaisoikeuksien vastaisesta isosta talousrikollisuudesta, korruptiosta, pörssirikollisuudesta, niin pitää toimia Suomessakin.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Tässä nykyisessä hätätilanteessa, joka vahingoittaa erityisesti, haavoittuvimpaan asemaan, äärimmäiseen köyhyyteen pakotettuja eläkeläisiä, on valtiovallan ehdoton tehtävä, kiireellisenä aloittaa 2000€/kk minimieläkkeiden, konkreettisten taloudellisten tulojensiirtojen toteuttaminen, Suomen vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille eläkeläisväestölle.

    • Anonyymi

      kokoomuslaisten ym. pörssikyrvänsyylien kannattaa toivoa ettei suomi joudu sotaan, koska eihän vuosikymmeniä kusetetulle kansalle voi antaa asetta käteen, tai kusettajat ammutaan ensimmäiseksi.
      https://www.youtube.com/watch?v=302dPwloAR4

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769925/outoja-toimintapoja-ja-lakientulkintoja-oikeusministeriossa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769837/oikeuskansleri-korruptiopoysti-ei-reagoi-eun-varoituksiin-elakelaiskoyhyydesta#comment-119543823

      VVM:ää käytetty, sieltä KorruptioNiinistöOligarkin vvm-ajoilta alkaen, pelkkään isoimpaan talousrikollisuuteen, äärioikeiston järjestäytyneeseen pörssirikollisuuteen verokeitaisiin valtion, ja eläkerahastojen, eli kansamme valtavien varallisuuksien vuotamiseen.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Medvedev kertoi lausunnossaa ettei Venäjällä ole mitään moraalisia estoja tehdä mitä tahansa rikoksia, mitä mieleen tulee ja kykenee.

      Eli ei kertonut mitään uutta.

    • Anonyymi

      Miksi sinun pitää se Venäjältä kysyä, kun Suomessa Venäjämieliset päästetty valtaan, PetosKokPersRkpKdKeVihrSdp isossa äärifasistisessa pörssirikollisOligarkismissa ja äärifasismissa, murhaavat jo kansaamme, eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjä tappavat, ala-arvoisissa läävissä veroparatiisi-sote-ihmiskauppaorjina, ympäri Suomen, kerätkää paikallisuutiset- ja kaikki kirjoitukset koskien eläkeläis-kansanmurhaa Suomessa ja viekää ne kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

    • Anonyymi

      Netti yms tuleekin lopettaa, että ihmiset joutuvat tekemään taas oikeita töitä.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      25
      2694
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2332
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1308
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1231
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      986
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      977
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      88
      905
    8. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      77
      894
    9. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      808
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      803
    Aihe