Erilaisten tukien saajat on vasemmiston ja vihreiden kannattajia. Kovaan ääneen louskuttavat leukojaan kun tukia vähennetään koska voi joutua töihin ja samaan aikaan istutaan keskellä manskua päivät huutaen iskulauseita. Putkasta kömmitään pois seuraavana päivänä kun ei ole kiire töihin.
Edellisen hallituksen mokia tässä korjataan kun rahaa on jaettu suomalaisille loisile ja ulkomaisille paskoille vailla huolen häivää niin totta kai se vaatii kovia päätöksiä. Vihreitä ja muita maanpettureita ottaa koville kun vihdoin on joku valmis laittamaan Suomen ja Suomalaiset etusijalle!
Edellisen hallituksen mokia tässä korjataan kun rahaa on jaettu suomalaisille loisile ja ulkomaisille paskoille vailla huolen häivää niin totta kai se vaatii kovia päätöksiä. Vihreitä ja muita maanpettureita ottaa koville kun vihdoin on joku valmis laittamaan Suomen ja Suomalaiset etusijalle!
Vastaukset 31
Vanhimmat
Minä en halua elättää työttömiä, mustalaisia ja matuja
Ethän sinä elätäkään. Ne elättävät sinut.
No ei taatusti elätä. Omalla työlläni itseni elätän
Keskellä päivää kirjoittelet nettipalstalle, sekö on sinusta muka työtä?
Työtä on monenlaista
Mutta sinun roikkumista 24 palstalla EI lasketa työksi.
Vaikka kelamaksaakin sinulle.
Niin, on oikeaa, tuottavaa työtä ja sitten on puoluetoimiston tai jonkun vielä hämärämmän tahon maksamaa trollaamista. Kumpaakos sinä nyt sitten teitkään?
Joku pitää työnä myös Suolen palstoilla provoilua.
Oikein. Loiset carastsfst veronmaksajan lompakosta
Eikös siellä ollut Halla-ahonkin oma jälkikasvu istumassa asfaltilla?
Eipä ole Jussi uskottava puheissaan, kun ei ole edes omaa lastaan saanut kasvatettua persuksi eikä itse mennyt antamaan isän kädestä.
Persut pettää aina.
Halla-ahon kannattaisi liittyä jäseneksi Vihreisiin. Siellä alkaisi tulla tyhjää aika nopeasti, kun hömelö viherväki lähtisi päättäväistä mustaa setää karkuun.
Mahdatko aloittaja olla ihan täyspäinen? Vai oletko vaan persu?
Kannattaisi pitää pääkiinne, jos noin utopiassa elelee.
Tässä meidän nurkilla asustelee yksi kaistapää Persu, joka kortistossa ja pimeillätöillä vältelee ulosottomistä.
Tämän hallituksen aikana työttömyys kasvaa, eikä vähene kuten edellinenhallituksen aikana.
Minulla työelämää jo 43 v ja jatkuu.
Yllättävästi ne minunkin tuntemani persut ovat työttömiä kaljaveikkoja
Noinhan se menee.
Mitäpä näkyy peilistä?
Samoin minun tuntemat, yksikään ei ole töissä.
Useimmat perussuomalaiset ovat yrittäjiä
Entä kuinka käy Persuloisten, he ovat kuitenkin suurin ongelmainen ryhmä jota Kela elättää?
Mitkä ihmeen vasemmiston loiset? Valehtelet! Meidän kunnassa ne erilaisilla sosiaalituilla elävät ovat nuoria ja vähän vanhempia aikamiespoikapersuja. Puolijuoppoja. Juovat jopa vanhojen vanhempiensa ja mummojensa eläkerahat. Sitten kännissä uhoavat paikallisessa räkälässä. Haukkuvat maahanmuuttajia, joita meidän kunnassa ei edes ole.
Todellakin vasemmisto loiset meillä naapurissa, ei ole muuta tekemistä kuin miettiä miten kiusataan naapureita.
Persu naapurit joutuvat "siivoamaan" heidän jälkiänsä työn ohella,
Ei naurata ei..
Turvaverkon etuja käytetään väärin ja tulee päivä jolloin kaikki kärsivät.
Niin se toimii joka asiassa.
Sikailu täytyisi pitää hallinnassa, ettei menetetä hyviä asioita.
Työyhteisöjä nähneet tietävät mistä puhun.
Soten asiakasmaksuihin luvassa korotuksia.
Koskeekohan tuo siirtolaisiakin ja vähemmitökansalaisia?
Toivotaan että kaikki maksavat.
Alkaa persujen työläiskannattajat vähentyä kun joutuvat Orpon ja Purran oikeistohallituksen leikkausten kohteiksi. Persujen ydin on kova kokoomuksen hillybill-osasto, joka valheilla houkutteli jo toistamiseen työläiskansaa maahanmuuttopuheillaan pataporvaripolitiikan takuumiehiksi. Eivät tienneet mihin ryhtyivät, EK:n ja kokoomuksen talousoikeistopolitiikan vapaaksipäästäjiksi. Jälki tulee olemaan rumaa.
Juuri näin. Persujen kannatus seuraavissa vaaleissa max 10 %
Se on vasta vajaan neljän vuoden kuluttua, kuka sitä tietää vaikka heidän kannatus olis silloin 29%:a.
Ei ole valittamista, jos elättää itsensä omalla työllään. Tai on ansaitsemallaan eläkkeellä.
En ole tyytyväinen, Marinin aikaan oli niin hyvä ja turvallinen olla.
Sinähän se loinen olet, persutukipummi. Kuvittelet, että muut kuin persut ja kokoomuslaiset on tukien saajia ja vasemmistolaisia.
No jos se helpottaa surkeaa oloasi, niin miten vaan, ei haittaa. Täällä minä vassari 200 m2 omakotitalossa elelen perheeni kanssa ja trailerilla lähden huomenna kuljetamaan venettä mökille. Kyllä Mersu jaksaa vetää vaikka perhe kyydissä!
Kyllä me varmaan tukia saadaan, kun noin väität, saisitpa sinäkin.
Minä en ole luottanut saksalaiseen laatuun, Mersut ovat niin herkkiä ruostumaan, minä olen luottanut ruotsalaiseen laatuun,,,, ei ruostu sit mitenkään, ja kyllä sekin on antanut kyytiä muijalle ja termospullolle.