Tuosta:
https://www.is.fi/matkat/art-2000009630575.html
Kuin KPL:lle 😁 Mutta ei paha, paljon tuttuja saitteja oli nähnyt livenä tahi ei. Olkaa tarkkoina, älkää hätiköikö.
Nyt voi tuulettaa! Aivan huikea tulos.
Vastasit oikein 9/12 kysymykseen
Perstain TuristirysäVisa - Tunnista nähtävyyksiä
19
188
Vastaukset 19
- Anonyymi
Olisin tehnyt, mutta koska testin tekeminen edellyttää mainoksen katsomista jätän periaattestakin väliin.
Jos on turistikohteessa, eikä tunnista katsomaansa, on hyvä kysyä itseltään miksi olla täällä?- Anonyymi
randombypasser kirjoitti:
Paitsi jos päätti mennä täysin vieraaseen kohteeseen katsomaan mitä on tarjolla?
Kuinka moni matkaa umpisokkona ja yllättyy kohteen nähtävyyksistä, joista ei sitten tiedä mitään?
>simiti< Anonyymi kirjoitti:
Kuinka moni matkaa umpisokkona ja yllättyy kohteen nähtävyyksistä, joista ei sitten tiedä mitään?
>simiti<Jotkut tekevät niin.
- Anonyymi
Jaahas taaas palstan persumode poistelee omien mielipiteiden vastaisia kommentteja. Vaikka ei suoranaisesti edes puhuta politiikasta.
ADHD modella on vaikeaa ja kuset housussa poistaa kaikki, paitsi itse muistaa ADHD mode haukkua vasemmiston, kun kysytään voitaikinan ohjetta.
Hyi helvetti. Minä ja kymmenet muut lopetamme palstojen katsomisen. Muut seuraavat perässä ja suoli24 tulee saamaan entistä enemmän kyberhyökkäyksiä.
Kannattiko lähteä persujen propakandaan ja moderointiin?
>simiti< - Anonyymi
En ole koskaan käynyt missään niin tuli 8 oikein, terveisin mies 49 vuotias
- Anonyymi
6/12.
Inhoan matkustamista, joten en noista matkakohteista ja turistirysistä tiedä juuri mitään. Kun historiaa kuitenkin osaan, niin historialliset matkakohteet tunnistin.
T. Lidl-mies- Anonyymi
randombypasser kirjoitti:
Kelpo tulos!
Yksi tykkää äidistä ja toinen isoäidistä, onko se nyt niin justiinsa?Olen samaa mieltä, mutta kysy naisilta, suunnilleen kaikki tuhlaavat rahansa matkailuun, minulle riittää oma mökki ja hyttyset.
T. Lidl-mies
11/12 vähän ärsytti toi yks väärin mennyt vaikka hyvin menikin.😄.
Pitäisi matkusella enemmän 👍
Nyt voi tuulettaa! Aivan huikea tulos.
Vastasit oikein 10 kysymykseenLoistava tulos!
Se ei olisi itellekään pahasta, kotimaassa olisi niin paljon nähtävää, saati sitten ulkomailla.Xena-183 kirjoitti:
Kustella..😄
Niin niin. Sama asia kuin kastella, vain välineistö ja tuote ovat erilaiset 🤣
9 täälläkin. Euroopasta kun erityisesti tykkään, niin harmitti se että muistin Parthenonin / Partheonin kirjoitusasun väärin, sekä se että sotilaiden edustama pikkuvaltio meni väärin (ja olen vieläpä itsekin vieraillut siinä valtiossa, mikä oli oikea vastaus...).
Hieno tulos!
Selvästikään et keskittynyt, vaan vedit lennosta. Muuten olisi nasahtanut paremmat pisteet, olen varma siitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087618Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52564
- 60544
