Miksi Lauri Tähkä teki "Roope Salmiset?"

Mikä näitä laulajia oikein vaivaa?
191231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Luulevat olevansa jotain jumalolentoja.

Äänestä

Lauri voi olla syytön, ei lainvoimaista tuomiota. Roope Salminen tuomittu syylliseksi ja saanut tuomion.

Äänestä
  • Missä Roope istuu kakkuaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Missä Roope istuu kakkuaan?

    Pakottaminen on niin lievä teko, että ei sitä tarvitse istua. Muutahan ei siitä pystytty todistamaan.

    Äänestä

Roope on tuomion kärsinyt ja on luvannut ettei pakota enään, piste.

Äänestä

Olikohan nuo oikeus tilanteet: naisen sana vs. miehen sana?

Äänestä

Naisen sana painaa. Niin minäkin naisena tekisin; haluan ihanan miehen viereeni, aamulla olen toista mieltä ja setelit pyörii mielessä!

Äänestä
  • Onko amerikan meininki tullut Suomeen ja varakkaita rahastetaan?

    Miesten pitäisi muistaa ettei naiset ole enkeleitä vaan käyttäytyvät kuten miehet. Itse onneksi opin tuon nuorena joten katson kuka vie ketäkin.

    Kunhan oikeus toteutuu...

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Onko amerikan meininki tullut Suomeen ja varakkaita rahastetaan?

    Miesten pitäisi muistaa ettei naiset ole enkeleitä vaan käyttäytyvät kuten miehet. Itse onneksi opin tuon nuorena joten katson kuka vie ketäkin.

    Kunhan oikeus toteutuu...

    Suomen naiset on julkisuudenkipeitä valehtelevia lumppuja, mutta totta sekin että rokkimuusikot on maailman epärehellisintä porukkaa.
    En silti usko Tähkästä tällaista.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Suomen naiset on julkisuudenkipeitä valehtelevia lumppuja, mutta totta sekin että rokkimuusikot on maailman epärehellisintä porukkaa.
    En silti usko Tähkästä tällaista.

    Mitä Laurri teki? Sormipillua?
    Kai kiistää kaiken, tietysti?
    Laurri voisi laittaa vastakanteen, jossa väittäisi, että todellisuudessa naikkonen kävi munille ja Laurri itse siveänä pakeni naista kauhuissaan!

    Äänestä

Näillä nousee menestys hattuun ja luulevat olevansa rahvaan yläpuolella no asia kesken mutta moni näin todennut esim Salminen

Äänestä

Voi se olla niinkin päin, ettei nainen kelpaa julkkismiehelle ja se kostetaan näin.

Äänestä

Tähkä teki Ron Jeremyt. Paitsi, että latella ei ooe niin suurta kullia kuin Ron,illa.

Äänestä

Laulajia ??????

Äänestä

Panomiehet ovat erikseen.

Äänestä

Olen oppinut naisen jättämisen jalon taidon, vinkki muillekkin :)

Naiset pitää ghoustata, jättää siis roikkumaan ilman yhteyttä. Lopulta nainen hermostuu ja jättää sinut. Tämä on hyvä lopputulos.

Jos on reilu ja rehellinen, ts. kertoo, että tämä peli loppuu nyt, niin naiset joskus hermostuu ja tekevät siinä suutuspäissään kaikenlaista. Yleensä akat valitsevat miehet ja jätetyksi tuleminen pitää joidenkin mielestä kostaa ;) Poliisille voi tarinoida jätetyksi tulleena yleensä ilman seurauksia ihan mitä vaan sontaa. Joskus lopputulos on "ei näyttöä" ja joskus innostuvat.

Äänestä

Kyllä julkuilla on akkalaumasta vara valita suostuvainenkin. Miksi pitää väkisin. nehän oikein tyrkyttää itseään näille laulajille paikat kosteana.

Äänestä

Niin ja Leppilampi. Ei ole todellista.

Äänestä

Parempi kysymys taitaa olla mikä näitä woke-aatteella päänsä huuhtoneita , tiedostavia femakkoja vaivaa ?
Näitä tapauksia ilmaantuu näin pieniin ympyröihin kuin suomessa on vähän liikaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä näitä laulajia oikein vaivaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu