Ei riitä enää rahat matkustella suomessa,niin kallista on kaikki.Kaikki on verotettu jo tappiin.
Meidän perhe menee ulkomaille nykyään joka lomalla
Anonyymi-ap
12194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No hyvä että teillä on varaa lomaan…
No sen ansiosta on kun menee ulkomaille, suomen lomailuun ei olisikaan.
No sanotaan, että vkl-loma Suomessa kustantaa yhtä paljon, kun viikon loman etelässä, noin karkeasti arvioiden. En ihmettele, en ole myöskään aloittaja.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17898424r
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Viikonloppu vuokramökillä maksaa saman kuin 3 viikkoa thaikussa...kyllä on suomessa jotain pahasti pielessä.
Suomi tuhoutuu siihen kun aina vaan lisätään veroja, valtio joka aina vaan ottaa tuhoutuu väistämättä.
Näin teki menneenä kesänä meidänkin perhe. Ajelimme kuusi tuntia kohti etelää, niin olimme kittilän levillä. Oli siis myös Suomi-loma samalla. Mikään "halpismaa" Suomi ei tosiaan ole enää täältä Norjastakaan katsottuna, mutta kesäkauden mökkihinnat auttoivat. Naapurimme tekivät vastaavan reissun pohjoisruotsiin ja selvisivät vähemmin kuluin. Ensivuonna ehkä sitten johonkin eteämmäksi?
Aloittaja voi kiittää persuja palkasaajien riistosta
Viisitoistavuotta on ollut aikaa vaan mitään ei ole tehty.Ja ketä siellä hallituksessa on ollut?
Lomalle? Eikö nyt pitäisi uhrautua työnantajan eteen ja jättää lomat pitämättä?
Itsellä ollut se onnellinen tilanne että ei ole ollut koskaan varaa mihinkään lomamatkaan kuin kuvitelmissa vaikka olenkin ollut työelämässä pienen ikäni.
30 vuotta sitten pystyi käymään perheen kanssa etelän lomalla 2 kertaa vuodessa työttömänäkin,nyt ei pysty vaikka olis töissäkin.per.....le!