Leirintämaksu alle 30e johon kuuluu myös sähkö.
Suomessa 40-50e.
Norjassa viimeisen päälle siistit paikat, keittiöihin ei mennä kengät jaloissa. Suomessa suihkut, keittiö ja vessat törkeän likaisia.
Vastaanotto yleensä nyrpeää, Norjassa iloinen vastaanotto!
Norjako kallis maa?
6
390
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on totta mutta odotappas kun ne jotka on käyneet matkailuautollaan ihan joka paikassa koko maailmassa antaa kommentin. He puhuvat kokemuksen äänellä.
- Anonyymi
Beryaanskin Norjaa Suomeen. Norjassa voi leipä maksaa hieman enemmän mutta yhden vaalean vuokaleivän paino on liki kilon eli hyvä hinta/painosuhde.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Beryaanskin Norjaa Suomeen. Norjassa voi leipä maksaa hieman enemmän mutta yhden vaalean vuokaleivän paino on liki kilon eli hyvä hinta/painosuhde.
Niin ja aloituksessa puhuttiin ihan jostain muusta kun leivästä.
- Anonyymi
Kyllä Suomestakin löytyy runsaasti alueita jossa leirintämaksu on alle 30 € ja johon kuuluu myös sähkö. Vastaavasti Norjassa on myös leirintäalueita joissa vuorokausi maksaa 40-50 €, tai huomattavasti enemmän.
Suomessakin löytyy alueita (yleensä SFC-alueita) jossa sisätiloihin ei mennä kengät jalassa. Joskus on jopa tarjolla sisäkengät talon puolesta. - Anonyymi
Tänä vuonna en vielä ole ehtinyt pohjoiseen, Norjaan. Olen reissannut siellä kymmenkunta kertaa enkä ole huomannut Norjan ja Suomen karavaanialueiden hintatasossa mitään erityistä eroa. En myöskään laatutasossa.
Syömme usein lounaan lounaspaikoissa eikä niidenkään hintatasossa ole juurikaan eroa. Iltaravintolat on sitten eri juttu….
Kuten sanottu, tämän vuoden ajalta ei vielä ole kokemuksia….
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen183854Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2223718Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä972669SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot202594"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita322324Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642266Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman202252Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.131956Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611790- 901621