Juhannus onneksi oman perheen parissa

Anonyymi-ap

kerrankin saa viettää aikaa omien lasten kanssa, kun miehen kersat eivät tule kun toinen on riparilla ja toinen kavearilla... jeee. Olen iniini loinen että ei tarvi vahtia ja komentaa jatkuvasti. Nyt saamme olla mun lastenkanssa ja miehen kanssa vaan mökillä ja syödä herkkuja.
Olisi rasittavaa jos kaikki kersat olisi juhannusta viettäässä, ei ne monena juhannuksena olekkana olleet kun eivät tule toimeen, on niin hankalia.
Meillä olisi rippijuhlat tiedossa, mutta ei ole kutsuttu, joten ei kai me kukaan sitte mennä, ei meiskään lähde´ilamn mua, olisihan se utoa jos menisi ilman meitä. Yleensä juhlitaan perheen kanssa eikä kukaan mee yksin juhliin. On ihanaa kun voi olla miehen kanssa ettei hänen lapset häriitse ja hasta riitaa mun lasten kanssa.

2

272

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lehes luki ku ne läheiset syöki aiva vararikkoo vaa.

    • Anonyymi

      onnenpekka... juhannus on perhe juhla, miski ylimääräset lapset tunkeutuu aina mukaan. Me ei olla huolittu, sanottu että ei mahu, kun tulee vieraita.
      Miksi äiti ei hoida lapsiaan? Aina tunkemassa ne isälle jolla on oma perhe. helppo heittää ja lähtä ite kaljalle, jos äiti on lapset halunuu niin luusi sen ne hoitavankin.

      me päätettiin et mä saan määrää koska miehen kersat tulloo, ja sovitiiin että joka kolmas kk jos meillä ei ole mitään erityistä, usein kyl on. Äitipuolena en voi ottaa heitä joka viikko, en jaksa, kun ne ei tee mitään. Enhän pääse ees lasten kotiin katsomaanm iten he elävät siinä kopperossa, kun eukko ei pääse tänne niin luulee että se vois tulla meille. Tossa se ajelee ohi tiellä ja kattelee ikkunasta sisään. Vähän outo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      45
      3243
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      933
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      810
    4. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      780
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      714
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      14
      672
    7. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      611
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      21
      601
    9. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      42
      580
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      559
    Aihe