Juhannus onneksi oman perheen parissa

Anonyymi-ap

kerrankin saa viettää aikaa omien lasten kanssa, kun miehen kersat eivät tule kun toinen on riparilla ja toinen kavearilla... jeee. Olen iniini loinen että ei tarvi vahtia ja komentaa jatkuvasti. Nyt saamme olla mun lastenkanssa ja miehen kanssa vaan mökillä ja syödä herkkuja.
Olisi rasittavaa jos kaikki kersat olisi juhannusta viettäässä, ei ne monena juhannuksena olekkana olleet kun eivät tule toimeen, on niin hankalia.
Meillä olisi rippijuhlat tiedossa, mutta ei ole kutsuttu, joten ei kai me kukaan sitte mennä, ei meiskään lähde´ilamn mua, olisihan se utoa jos menisi ilman meitä. Yleensä juhlitaan perheen kanssa eikä kukaan mee yksin juhliin. On ihanaa kun voi olla miehen kanssa ettei hänen lapset häriitse ja hasta riitaa mun lasten kanssa.

2

299

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lehes luki ku ne läheiset syöki aiva vararikkoo vaa.

    • Anonyymi

      onnenpekka... juhannus on perhe juhla, miski ylimääräset lapset tunkeutuu aina mukaan. Me ei olla huolittu, sanottu että ei mahu, kun tulee vieraita.
      Miksi äiti ei hoida lapsiaan? Aina tunkemassa ne isälle jolla on oma perhe. helppo heittää ja lähtä ite kaljalle, jos äiti on lapset halunuu niin luusi sen ne hoitavankin.

      me päätettiin et mä saan määrää koska miehen kersat tulloo, ja sovitiiin että joka kolmas kk jos meillä ei ole mitään erityistä, usein kyl on. Äitipuolena en voi ottaa heitä joka viikko, en jaksa, kun ne ei tee mitään. Enhän pääse ees lasten kotiin katsomaanm iten he elävät siinä kopperossa, kun eukko ei pääse tänne niin luulee että se vois tulla meille. Tossa se ajelee ohi tiellä ja kattelee ikkunasta sisään. Vähän outo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      190
      2708
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2417
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      101
      1007
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      243
      834
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      91
      786
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe