Jokaisen oma valinta

Anonyymi-ap

Onneksi en ole koskaan pettänyt onneksi en ole koskaan pettänyt varatun miehen naista,rikkonut.
Olisi aivan järkyttävää olla osallisena sellaiseen julmuuteen että olisin varatun miehen kanssa auhteessa. En voisi t3hdä sitä tuon miehen vaimolle.
Joskus nuorena olin naiivi kuvitellen että melkein kaikki naiset ajattelevat etteivät voisi pettää ja satuttaa sen toisen puolisoa niin pahasti.vituttaa olla väärässä.
Tympii ihmisten löysä moraali ja tympii valehtelu.
Jo skidinä,ihan alle kouluikäisenä muistan painineeni moraalisten kysymysten parissa tehden valintojani.Tuolloin valitsin suuntani,että haluan elaa sellaista elämää joka mahdollisimman vähän satuttaa muita koska en muutoin kykenisi elämään itseni kanssa tasapainoista elämää.
Jo tuolloin valitsin avoimmuuden ja rehellisyyden.
Muistan miten ili helpotus kun tein tuon päätöksen ja löysin avoimen oven ja suunnan mitä kulkea.olin 5v.
Ja hyvin olen pörjännyt.Ei ole tarvinnut madella minkään eikä kenenkään edessä koska tietää ettei ole tehnyt epärehellisiä tekoja ja voi seistä sanojensa takana ryhdikkäästi.

2

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri niin. Meidän elämä on täynnä valintoja.
      Jokainen tietää mikä on väärin, mikä oikein.
      Vääristä valinnoistaan maksettava hinta on korkea. Joskus liian korkea ennenkuin huomaa toimineensa idioottimaisesti.

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        💋 ­­­N­y­m­f­­o­­m­a­­­a­­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#17902208Y

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      50
      3287
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      15
      1700
    3. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1631
    4. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      34
      1588
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1382
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1302
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1239
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1085
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1013
    10. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      952
    Aihe