Paavo Arhinmäki jäi kiinni graffitin teosta!

Hei, ei herran Jumala miten voi olla lapsellinen ja typerä miesoletettu Paavo Arhinmäki. Menee nyt vanha ukko maalaamaan graffitteja seiniin. Ja tämmöinen tunari on sitten päättävissä asemissa Helsingissä....ei hyvää päivää. Nolo ukko.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/556644b0-debe-4b27-a10b-d0f054e517ce
34472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Äärettömän lapsellista Arhinmäeltä.

Äänestä

Herranen aika.

Äänestä
  • Iso mies ja tuollei tekköö.

    Äänestä

Viinan pehmentävät aivonrippeet.

Äänestä
  • tuskinpa on ollut juuri aivoja syntyessäänkään, joten alkoholilla ei siis paljoa tehtävää sen suhteen enää.

    Äänestä

Paavo taidemaalari, taidetta kaikille. Oliko graffitista kuvaa, lukiko selkokielellä Persut ******* ?

Äänestä

No tällä on kyllä ollut alkoholin kanssa. Miten ihminen voi olla punainen kun rapu naamasta. Ai niin, sen vaimo maalanut graffitin naamaan pyynnösta. No ei se mitään Helsingin kaupunki puhdistaa sen. Tyypillinen TYHMÄ Helsinkiläinen.

Äänestä

Miten tuo ääliö ikinä voisi enää jatkaa virassaan? Ei mitenkään!

Äänestä
  • Hyvin voi, kun puolue on oikea, siis vasemmistoliitto.

    Äänestä

  • Pääkaupungimme on valinnut arvoisensa apulaispormestarin,, arvovalinta????

    Tuollehan nauraa harakatkin, mutta mitä mieltä on kaupungin väki,, vai kysytäänkö heiltä edes vai annitätikö sanoo, että Paavo on pop.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Hyvin voi, kun puolue on oikea, siis vasemmistoliitto.

    Jos Persu tekisi vastaavaa, ei hän enää saisi olla virassaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Jos Persu tekisi vastaavaa, ei hän enää saisi olla virassaan.

    mutta meillä vasemmistossa ollaaan suvaitsevaisia, myös muutkin rosvot, murhamiehet, raiskaajat ym. ovat suojeluksessamme.

    Äänestä

Vasemmistolaisuus ei ole poliittinen valinta vaan todiste vajaasta älykkyydestä.

Äänestä
  • Vasemmistolaiset kapinoivat järjestelmää vastaan, tekevät rikoksia, eivät maksa velkojaan ja laskujaan, elävät yli varojen, käyttävät toisten rahoja, eivät käy armeijaa, eivät noudata lakia. Koko aate tulisi kitkeä valtiolle vahingollisena toimintana. Onneksi nyt on oikea hallitus ja oikeat puolueet.

    Äänestä

  • vain syntymävajakeista tulee vassareita.

    Äänestä

Arhen harkintakyky petti taas vaihteeksi

Äänestä
  • Arhe ei voi enää jatkaa virassaa. Arhen virhe oli nyt viimeinen. Aiempia Arhen virheitä olivat Asem-miekkarissa poliisia vastustaminen ja kulttuuriministerinä känniääliöiminen.
    Nyt Arheelta virka pois, Helsinki ei kaipaa laitttomia tageja tekeviä johtajia!

    Äänestä

Siis apulaispormestari potkii autoja ja maalaa graffiteja. Tällainen todistaa meidän sairaista hallinnon rakenteista. Tämähän on kuin nykyvenäjältä suoraan.

Äänestä
  • Todellakin. Vasemmisto ja vihreät täynnä näitä lainrikkojia ja alkoholisteja.

    Äänestä

Pillunkuvia piirtämässä.

Äänestä
  • Ainahan se Arhilla mielessä....

    Äänestä

Paljonkohan tuli veronmaksajille maksamaan sotkun poistaminen ja se että juna joutui odottamaan 10 minuuttia? Arhinmäen omasta mielestä kyseessä oli päähänpisto mutta onkohan Paavolla aina varastossa tommosiin riittävät määrät spraypurkkeja et jos sattuu tulemaan vastaavia uudestaan?

Äänestä

3500 € laskua veronmaksajille. Että semmonen apulaispormestari. Voisiko vain erota? Nolo vanha ukko.

Äänestä

Alaston totuus vasemmistosta ja vihreistä.

Äänestä
  • Todellakin.
    Vihreät nyt on jäänyt vaikka mistä rikoksista kiinni mitä on uutisoitu.

    Pahimpina:
    - lapissa lapse raiskaus
    - Lahes eläinrääkkäystapaus

    Äänestä

KEKE

Äänestä
Anonyymi00025

Äänestä

Viina maistuu arhille , AINA. + Vero Varoin.

Äänestä
Anonyymi00031

Äänestä
Anonyymi00032

Äänestä

esimerkkiä pioneereille......

Äänestä
Anonyymi00034

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei, ei herran Jumala miten voi olla lapsellinen ja typerä miesoletettu Paavo Arhinmäki. Menee nyt vanha ukko maalaamaan graffitteja seiniin. Ja tämmöinen tunari on sitten päättävissä asemissa Helsingissä....ei hyvää päivää. Nolo ukko.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/556644b0-debe-4b27-a10b-d0f054e517ce

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu