Olin yhdessä ravintolassa ja sinne tuli todella hyvännäköinen tyttö ja meillä kohtasi katseet monesti. Hymyiltiinkin takasi toisillemme ihan jonkun aikaa, mutta en uskaltanut mennä juttelemaan ja tuskin hänkään. Hänen porukan lähdettyään sain vain heidän autonsa rekisterikilven muistiin. Autoa ajoi siis aikuinen mies, eli tod. näköisesti hänen isänsä tai muu tuttu. Onko siis outoa etsiä rekisterikilven avulla auton omistajan puhelinnumero ja tavoitella tytön numeroa häneltä? Olen siis 21-v. poika
Onko outoa vai ihan hyväksyttävä tapa saada yhteyttä
5
443
Vastaukset
- Anonyymi
Pösilöt tekee sinusta oudon kateuttaan ja ilkeyttään. Pidä mölyt mahassasi ja tee mitä katsot parhaaksi.
- Anonyymi
Ei ole outoa, rekkari on julkinen ja ko. autolla ajettu julkisella paikalla. Jos sieltä selvä vastakiinnostus on tytsiltä tullut ja olet ihastunut niin selvitä kuka se on, missä tyttö liikkuu ja kenen kanssa hengaa/onko poikaystävää. Koitat päästä jotenkin jutuille/saamaan tietoa hänestä.
Onnea! - Anonyymi
Karmivalta kuulostaa että joku rekkarin kautta henkilötiedot urkkii. Et edes tiedä kuka sitä autoa ajoi ja kenen auto oli . Varsinkin jos ette edes moi toisilleen sanoneet. Voi olla vaikka naisen mies tai poikaystävä. Unohda.
- Anonyymi
En viitsinyt mainita nuorelle pojalle suoraan että kuljettaja saattoi olla yhtä hyvin myös tytön miesystävä, siksi sen kannattaa selvittää kenen kanssa hengaa ja onko ketään, ennen kuin ehkä ihastuu vielä pahemmin kun pyörittelee tyttöä noin haaveissaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1428360Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047549Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1255782Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1035678Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472690Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81505Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71474Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2221369