Tampereelta alkanut muuttoliike pois, veroparatiisihävittäjien metelihaittojen takia

Anonyymi-ap

Niin kova jatkuva pörssirikollishävittäjien, AutokratiaUsan sotiin harjoitteleminen, käynnissä yötä päivää Tampereen seudulla, että aiheuttavat ihmisille, jo vakavia terveyshaittoja, tärykalvojen särkyminen, ym meluhaitat, kun ne ovat jatkuvia, aiheuttavat vakavaa stressiä, ym johtavat sairastelemiseen. Lasten kehitykselle seurauksia, näkee niistä että voivat huonosti, katselevat vihaisesti pörssirikollishävittäjiä, korviaan pidellen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

https://www.lemonde.fr/en/economy/article/2023/06/24/to-avoid-rising-taxes-norway-s-super-rich-flee-to-switzerland_6036559_19.html

8

667

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17146739/missa-elokapinan-veroparatiisi-havittajahankkeen-vastustus--sita-ei-ole-

      Siksi varmaan korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, kunnanjohtajat veroparatiisi-soteineen-ym tärväävät verovarojamme, jatkuvaan Tampere-mainontaan, kun tietävät, että tuli annettua veroparatiisi-rakennusfirmoille liikaa lupia ja rahaa, nyt on ongelmia saada asukkaita, ylihinnoiteltuihin, ahtaisiin vuokrakoppeihin, joiden yläpuolella kaahavat sotahullut pörssirikollishävittäjineen, kuuloelimiä ym kotirauhaa ihmisiltä rikkomassa.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        💋 ­­N­y­­­m­­­f­­­o­m­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17907912q

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Siihen kun lisätään, että turhake veroparatiisipormestari, ei halua että työläisillä on mitään oikeuksia, edes vessaa, kuulemma kolme tuntia pitää pidättää, vaikka olisi kuukautiset tai mitä tahansa bussikuskeilla.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

      Ja se edellinen joka korruptiossa, ruokki sidosryhmiään kaupungintalolla verovaroillamme ja uitatti uimahallilla, jossa kävivät pörssirikolliset, vihoittelemassa eläkeläisköyhille, niin ompa tosi houkutteleva kaupunki.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

    • Anonyymi

      Tampereen tukikohdan hävittäjät siirrettiin Kuopion Rissalaan ja Rovaniemelle jo useita vuosia sitten.

      Jäljellä on enää satunnaisia harjoituksia, eikä suinkaan jokapäiväistä lentämistä kuten aikaisemmin oli.

    • Anonyymi

      Älä huijaa, eihän tuota määrää veroparatiisihävittäjiä, edes ollut aiemmin, mitä nyt Pirkanmaan ilmatilassa jyräävät. Kyllä on ollut koko kevään ja kesän, semmoinen mekkala ilmassa, että alkaa tulla migreeniä jo ihmisille, joilla ei ennen ole ollut.

    • Anonyymi

      Pitäisi kyllä varoittaa ihmisiä, joille mainoksia Tampereesta kohdistetaan, että kysykää ensin asukkailta ja ottakaa selvää, mitä isoja ongelmia Tampereella on, poliitikkojen korruptio ja pörssirikollisuus, näkyy kyllä räikeänä eriarvoistamisena arjessa ihan kaikessa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Saisiko linkin liittyen tuohon poismuuttoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      115
      10253
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2191
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2048
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1904
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      981
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      973
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe