Olennainen kysymys on tuo kuka loi Jumalan?

Loiko ihminen Jumzalan, kuten ihminen kirjoitti raamatunkin?
2125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Teesi: Jumala loi koko luomakunnan.
Antiteesi: Ihminen loi kaikki Jumalat ja ohjelmoi heihin taidon luoda.
Synteesi: Jumalia on molemmissa tapauksissa palvottava koska joko Jumala on vastuussa ihmisestä tai ihminen on vastuussa Jumalasta.
Molemmat tapaukset edellyttää Jumalan huomioimista.

En nyt osaa paremmin asiaa selventää tai kuvata.

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    🔞 ­N­­­y­­­m­f­­o­­m­a­­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17908942a

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Loiko ihminen Jumzalan, kuten ihminen kirjoitti raamatunkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu