Kaikkea emme vielä tiedä.Tunnin juna on hyvä hki-espoi-lohja..-turkuun.Voisko tuota rantaratas hyödyntää vaikka NS.lättähattu juna kirkkon.siuntio.inkoo..En tiedä tunnin junasta voisko se karjaalaiset kuskata?Turkuun junissa oli arkena väkeä päivisin lähes tyhjänä..radanvarren muut kulkijat unohdettiin ihan.
Tunnin juna ..hallitus asioita
4
331
Vastaukset
- Anonyymi
Maahanmuuttajat ovat kiireisiä. Eiks tota noin maahanmuuttajat ole kasvava väestö kaupungeissa eritoten etelä-suomen kaupungeissa. Totaniin.
Heille pitää palvelu olla ensluokkaista totanoin.
Syntyperäiset suomalaiset voisi siirtää vaikka Ahvenanmaalle totanoin pois maahanmuuttajien tieltä. Totanoin. - Anonyymi
Ihanaa kun tää toteutuu ,ei tartte ajella Siuntion asemalle Lohja lähempänä..Oon iloinen
- Anonyymi
Oikeesti miksei Turku ole Suomen pääkaupunki,tykästyin Turkuun.Niin kaunista ja historiaa onhan siellä.Kyllä Turusta voisi tulla ostosmesta.Jos se junakin nyt saadaan .Hki..Lohja..Turku..on kait siin jtn väliasemia??.ystävätär sanoi Naantali niin kaunista,kukkaistutuksia kaikkee Kylpylä mitä siel onkaan Kyllä tehdään Turusta uusi raikas paikka elää voida hyvin.Hkin vetovoima on jo nähty ja ei oikein pelitä enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2431786Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys131232Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2021170Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851095Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60883TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18874- 60824
- 51816
Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61773Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva125757