Pörssirikollishallituksen ongelma EI ole vain neonatsius, taloudellinen väkivalta on LAINVASTAISTA

Anonyymi-ap

EK-Yle laitettu HARHAUTTAMAAN kansalaisia, valeuutisilla, joissa KorruptioOrpoOligarkki sanoo, äärioikeistoekstremistihallituksen, pörssirikollishallituksen itse "tutkivan", onko se rikollinen, syyllistynyt esim. taloudelliseen raakaan väkivaltaan, eli köyhyyteen ilman perusoikeuksia pakottamiseen ja veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamiseen, eläkeläisväestöä taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä ja siihen eniten ja harhauttamistarkoituksissa, eniten EK-medioissa älämölöä aiheuttaneeseen neonatsiongelmaan, saati isoihin talous-pörssirikoksiin verokeitaisiin valtion ja eläkerahastojemme vuotamiseen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910438/porssirikollisten-neonatsien-aarifasistihallitus-ei-ole-toimintakykyinen-se-on-lainvastainen


Taloudellinen väkivalta, perusoikeuksien vieminen Suomen kansalaisilta, jotka jo ennestään ovat ilman aitoja perusoikeuksia, ilman aitoa taloudellista oikeusturvaa, on ISO RIKOS Suomen perustuslakia, kansainvälisiä lakeja, kansalaisten taloudellisia perusoikeuksia kohtaan. SE on tuon äärioikeistoekstremisti-pörssirikollisten LAITTOMAN äärifasistihallituksen, isoin ONGELMA JA RIKOS, joka on kiireellisimpänä ja tärkeimpänä rikostutkittava, eikä neonatsismi, joka sekin on, mutta isoimmat ja ihmishenkiä suoraan uhkaavat, taloudelliset LAINVASTAISUUDET ÄÄRIOIKEISTOEKSTREMISTI-HALLITUKSELTA, ovat ne jotka kuuluu, aidosti puolueettomien kansainvälisen tahojen rikostutkia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

Se on kuitenkin jo eteen päin, että myöntävät eduskunnan korruptio-YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ / äärioikeistoekstremistihallituksessa, pörssirikollishallituksessa, että tarvetta eduskunnassa aloitettaville, isoille talousrikos-pörssirikollisuus-äärioikeistoekstremismi-rikostutkinnoille ON:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

14

1425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomen kansalaisten taloudellisia perusoikeuksia ym ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, aidosti puolustavien tahojen, tulee nyt tarttua tiukasti kiinni, tuohon korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän / äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallituksen myöntämään, mahdollisuuteen aloittaa laajat rikosselvitykset, isoimpien talousrikosten. äärioikeistoekstremistisen pörssirikollisuuden, Suomen kansalaisiin kohdistuvaan taloudelliseen väkivaltaan, eduskunnassa, ministeriöissä, ym vallankäyttäjien keskuudessa. Kanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

      Suomen kansalaisten aito, ajanmukainen taloudellinen oikeusturva, on lakiin kirjattu kansalaisten perusoikeus, jonka kuuluu aidosti ja nykyisten korkeitten elinkustannusten, todellisten kulujen mukaan, toteutua.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

      Äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallitus, joka tuota Suomen kansalaisten taloudellisen oikeusturvan lakia, uhkaa ja ei pysty aidosti toteuttamaan, on LAINVASTAINEN, eli toimintakyvytön.

      • Anonyymi

        KOKKARE-FASISTIT TULLAAN REPIMÄÄN KADUILLE ÖKY-FIRMOISTAAN , - TALOISTAAN JA ÖKYAUTOISTAAN KANSAN VIHAN PURKAUTUESSA?


      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        💋 ­N­y­­­m­­­f­o­­­m­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#179105266

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Oletko äärioikeistopoliisin provo, joka koetat saada ihmisiä suuttumaan, älä viitsi provoilla.


      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17891117/toimi-nain-kun-joudut-porssirikollis-aarifasistien-ryostamaksi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17861806/cayman-saarille-vuodettuja-valtavia-varallisuuksia-perittava-takaisin-valtiolle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa#comment-120565940

      Viranomaisten pitäisi olla rikostutkimassa eduskunnan isointa talousrikollisuutta, äärioikeistoekstremististä pörssirikollisuutta, poliitikkojen ym vallankäyttäjien korruptiota, eikä provoilemassa köyhille täällä.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17762948/ruotsin-poliisijohtaja-teki-harakirin-suomen-viranomaiset-kantavat-porssirikollisten-salkkuja

      https://yle.fi/a/3-11892227

      Jotain kertoo siitä, kuinka korruptoituja viranomaiset sitten ovat, kun valtaan Suomessa päästetään, isoimpia talousrikollisia, suursijoittaja-pörssirikollisi-äärioikeistoekstremistejä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla

      ÄärioikeistoVihreiden KorruptioOhisalon nimi, mainitaan tuossa otsikossa, vain siksi, että oli korruptioministerinä tuohon aikaan, ei liity aiheeseen muuten.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      AutokratiaUsan hyökkäysliitto-hävittäjähankkeita vastustavia, Suomen kansan enemmistöä "ryssittelevät", ovat samoja äärioikeistoekstremistinatseja pörssirikollisia, kuin lapsia Ranskassa tappavat rasistit.

      Olisi korkein aika Suomessakin, vallankäyttäjien myöntää tosiasiat.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Yhden neonatsiheebon erottaminen, ei alkuunkaan riitä mihinkään, kun koko äärioikeistoekstremistinen pörssirikollishallitus, on selkeästi täysin LAINVASTAINEN, eli toimintakyvytön, eli erotettava.

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

      Veroparatiisi-sota-sote-pörssirikollisuus, IHMISKAUPPA kansalaisia taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä, ym äärifasistinen isoin talousrikollisuus, korruptioineen, ei ole vielä rikostutkinnoissa, liikahtanut yhtään eteen päin, eli tuolla mainostempulla, ei ole mitään merkitystä, äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallitus on pysyvästi ja isosti, jatkuvasti LAINVASTAINEN, eli toimintakyvytön, eli erotettava.

      https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17912938/elakelaiskoyhat-ovat-suomen-quotnaheleitaquot

      Setan ja Naisunionin pörssirikkaat korkeakoulutetut, massiivisine tapahtumineen, eivät ole näkevinään, sitä inhimillistä järkyttävää hätätilaa, joka veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisessa, naisistuneen köyhyyteen pakottamisen, taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpitelemisen, takia on meneillään, eivät halua nähdä, vaikka eläkeläisköyhyys on kaiken nais-seksuaalivähemmistö-vammais-sairaus-vanhus-ym vihaväkivallan YTIMESSÄ.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nygårdin raiskaamosaarella IHMISKAUPPA-toimintaa tukenut, KorruptioNiinistöOligarkki koettaa OligarkkiPörssirikollissuhteillaan, AutokratiaUsan Suomen ryöstäjien BidenOligarkin, Suomeen roudaamisella, pelastaa täysin LAINVASTAISEN äärifasisti-pörssirikollis-neonatsihallituksen - EI KÄY.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      371
      12375
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      263
      5427
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2665
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      910
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      872
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      746
    Aihe