Yhdysvalloissa persukarhu (raccoon) lyhennys "coon" on historiallisesti
erittäin halventava mustiin kohdistunut rasistinen termi.
Herää kysymys: Pitävätkö PS ja Junnila Orpoa (ja kaikkia muitakin) pilkkanaan ?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009686594.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=promobox
Junnila kuunteli pesukarhusolmio kaulassaan, kun Orpo antoi hänelle "vakavan varoituksen"
20
342
Vastaukset
- Anonyymi
Solmio, kravatti eli skraga on miehen symboli. Se on myös viesti, joka kertoo miehen persoonallisuudesta, ammatista ja arvoista.
Kun muulloin tummia yksivärisiä skragoja käyttävä Junnila laittoi "juhlan
kunniaksi" "arvonsa" kaulaan voiko se muuta olla kuin pilkkaamista ja
v*ttuilua ?- Anonyymi
😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17910601b
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Skraga on viesti.
- Anonyymi
Totta kai pitävät pilkkanaan mutta onneksi jossain vaiheessa tuketuvat omahyväisyyteensä.
Maailma ihmettelee jo! Joopa joo, mahtoikohan hänen taskunpohjalla ollut nöyhtä muodostaa vielä kaiken muun syyyllistävän lisäksi hakaristin muotoisen tekstiilipölykasautuman. Se, jos mikä, olisi mitä selkein osoitus natsisalaliitosta. Entäs kengännauhat, olen kuullut että natsit käyttivät sellaisia joskus kengissään. Ei kai hän nyt vain kehdannut tulla niinkin epäkunnoittavalla pukeutuneena ihmisten ilmoille, että olisi kengännauhoja kengissään käyttänyt.
Kuulin myös, että jos oikein tarkalla mikroskoopilla oltaisiin katsottu kyseisen herran kenkien pohjiin tarttuneita mineraalihiukkasia, oltaisiin voitu todeta, että tietyssä valossa jotkut niistä aikaansaavat sateenkaaren väreissä olevia heijastuksia. Toisin sanoen, hän kävelee ja talloo jatkuvasti pride-lippuvärien päällä.
Voiko enää mitään raskauttavampaa syytöstä tästä miehestä esittää?- Anonyymi
Olen kuullut, että Suomessa pesukarhua voi käyttää osoittaakseen olevansa kasvisyönnin harrastajana.
- Anonyymi
Ainakin Purra.
- Anonyymi
19:49
Pese korvasi ja päivitä tietosi, mummo.
Beng
- Anonyymi
Napanöyhtöt asialla.
- Anonyymi
LOPETTAKAA
YHDEN IHMISEN HAUKKUMINEN
KESKITTYKÄÄ POLITIIKKAAN
KORJATKAA VALTION TALOUS
JA
SUOMEN KANSAN TUEVATTU TULEVAISUUS VASTAISUUDESSAKIN,,- Anonyymi
TURVATTU TULEVAISUUS ,,
Junnila voisi Hesarin kiusalla hankkia tällaisen valkoisen Helly Hansen lippiksen, jossa on sinisellä Helly Hansenin logo.
https://www.hellyhansen.com/sv_se/crew-cap-67160- Anonyymi
Pesukarhuista pitävä Naantalissa Junnilan suurin tukijoukko on Kamerunin yhteisö
Pesukarhu raccoon ja Kamerun Cameroon rimmaavat hyvin hän sanoo
Vuonna 2005 Afrikan Kamerunista Suomeen muuttanut Mbing istuu nykyisin itsekin Naantalin kaupunginvaltuutettuna perussuomalaisten riveissä. Hän lähti mukaan kuntapolitiikkaan juuri Junnilan rohkaisemana ja sai vuoden 2017 kuntavaaleissa hieman alle neljäkymmentä ääntä. Mbing tutustui Junnilaan kioskillaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909249/ministerin-kaytoksen-hyvaksyminen#comment-121647569 - Anonyymi
Junnila lähtee kuin telkkä pesästä ministerin pestistä.
- Anonyymi
Miksi lähtisi. Hän vain vähän ravistelee hallitusinstituutiota.
Kielletäänköhän nyt natsistisina kaikki lastenvaatteetkin, joissa on pesukarhun kuva.
https://www.spreadshirt.fi/shop/asusteet/lippikset-ja-myssyt/pesukarhu/- Anonyymi
Kyllä ja sinut pian täällä.
Oletkos itse natsimielinen.
Beng - Anonyymi
Rimaa ei voi pudottaa kun sen alittaa.
- Anonyymi
Minusta persut tekivivät nyt viisaasti, että sopisivat Junnilan ja Puiston ministeripestien vaihdosta.
Jotenkin tuntuu oudolta ja lapselliselta, että aikuinen politiikkamies käyttää eläinkuviokravattia kuvaa se eläin sitten mitä vaan. - Anonyymi
Persu on persu vaikka voissa paistaisi. Ei PS-puolueella ole yhtäkään sen tasoista
jäsentä, joka vaativaa ministerisalkkua kykenisi hoitamaan.
Miksi ihmeessä Orpo antoi ko. ministerisalkut PS:lle, jos Suomen taloutta on
tarkoitus korjata ?
Ei persuilla ole minkäänlaista kykyä siihen ja koska PS:n ainoa tarkoitus on
aiheuttaa häiriötä yhteiskunnassa ja lamauttaa Suomea, miksi Orpo antaa PS:lle
"vapaat kädet" ?
Orpolla on harkintakyky pettänyt pahasti.
Ei hallitustyöskentely ole mikään leikki, jossa leikitään "pikkusen ministeriä",
vaikkei mitään osata.
Valtiontaloudenhoito on Orpollekin näköjään vain "leikkaamista" ja verorahojen jakoa edelleen niille, joilla sitä on.
Heikko esitys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433037Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613021- 422387
- 311873
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa831808Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251729- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä791317- 391270
- 791090