Pesukarhut boikottiin koulukirjoista.

Sillä Herman Göringillä on ollut tekemistä pesukarhun kanssa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009687488.html
Hyvä että tuokin on huomattu tarkkojen vihervasemmistorkp, n toimesta.

Kotkan kuvat myös pois koulukirjoista ja älkää hyvät lintubongarit tarkkailko kotkia, se vie teidät pahoihin ajatuksiin. Kotkatatuoinnitkin olisi syytä peittää nyt. Kotkahan oli monen natsitunnuksen ja rakennuksen symboli natsivallan aikana.
12331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vasemmisto ja media käyttävät klassista menetelmää, jossa jostakin asiasta tehdään tulkinta tosiasioista välittämättä, koska halutaan. Sitten tästä tulkinnasta itse kiihotutaan ja muodostetaan mielikuvia, ja näistä mielikuvista kiihotutaan lisää. Mielikuvista tulee oman pään sisällä totuuksia ja vimma vain kiihtyy. Kierre on valmis.

Äänestä
  • Mistä noita solmioita saa? Olen eläinten ystävä, söpöjä eläimiä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Mistä noita solmioita saa? Olen eläinten ystävä, söpöjä eläimiä.

    Milloin pesukarhusta on tullut natsisymboli? Onhan noita lasten kirjoissakin?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Milloin pesukarhusta on tullut natsisymboli? Onhan noita lasten kirjoissakin?

    Göring teki natsien vertauskuvaksi pesukarhun..

    persut käyttää sitä ja mesimäyrää..

    Äänestä

Entäs ne klassiset tarinat, jossa jollain sankarilla oli pesukarhuhattu. Mitäs se sitten kuvaa, siinähän roikkuu häntä takana, eikö senkin voi kääntää joksikin homppelisyndroomaksi.

Äänestä

Täällä on jo tuotu esille UPOn Pesukarhu -pyykinpesukone. Se on syytä viedä jäteasemalle nyt viimeistään.
Eipähän tassut tärise suurillakaan linkousnopeuksilla!

Äänestä

Odotan vain innolla, milloin aletaan kieltää aku ankka rasistisena ja sukupuolittuneena tai jotain mitä niitä onkaan.
Tavallisesta elämästä kyllä saadaan vaikka mitä väännetyksi, kun halutaan.
Numero 8 esimerkiksi voidaan kieltää, ja se pistää koko matematiikan oppisuunnan täysin muuttumaan.
Valtava laskennallinen muutos tehtävä oppikirjoihin ja kaikkeen matemaattisiin laskelmiin, talonrakennuksesta avaruustutkimukseen saakka.
Onpa urakka.

Äänestä
  • Junnila pilas sööttien pesukarhujen maineen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Junnila pilas sööttien pesukarhujen maineen.

    Meinaatko että tuollainen kravatti on ainoastaan yksin Junnilalla käytössä? Eli maan ainoa pesukarhukravattiko?
    Tietenkään tämän jälkeen niitä ei näy missään enää.

    Äänestä

Voi kauhea! Meillä on lapsella ollut pesukarhureppu! Mitäköhän vasemmistolaisperheissä on mietitty. Noissa tuotteissa pitäis olla maininta tuosta natsismista.

Äänestä
  • Entä vihreää liikettä kannattava isä, jolla on lasten isänpäiväksi ostama "iskä"-pesukarhu-juomakuppi? Ovatko lapset ostaessaan tuollaisen kupin isälleen syyllistyneet natsismiin, entä isä käyttäessään tuollaista kuppia joka aamu kahvikuppinaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Entä vihreää liikettä kannattava isä, jolla on lasten isänpäiväksi ostama "iskä"-pesukarhu-juomakuppi? Ovatko lapset ostaessaan tuollaisen kupin isälleen syyllistyneet natsismiin, entä isä käyttäessään tuollaista kuppia joka aamu kahvikuppinaan?

    Gallup viherpunikeille, vieläkö kylppärissänne rallattaa UPO Pesukarhu-pesukone?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sillä Herman Göringillä on ollut tekemistä pesukarhun kanssa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009687488.html
Hyvä että tuokin on huomattu tarkkojen vihervasemmistorkp, n toimesta.

Kotkan kuvat myös pois koulukirjoista ja älkää hyvät lintubongarit tarkkailko kotkia, se vie teidät pahoihin ajatuksiin. Kotkatatuoinnitkin olisi syytä peittää nyt. Kotkahan oli monen natsitunnuksen ja rakennuksen symboli natsivallan aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu