Kuuluuko Suomen maavoimiin 88mm tykkejä?

Ne tekevät meistä natsiarmeijan. Ei ole sattumaa, että Saksalla oli kuuluisa 88 mm ACHT-ACHT..
4119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilmatorjuntamuseossa Hyrylässä on näytillä 88 ItK 37 RMB.

Äänestä
  • Hmm...katsoin tuota RMB-lyhennettä, joka oli ristitty "rämäpääksi" (nappiin!).

    RheinMetall -Borsig

    Äänestä

Kyllä uljas neljäs valtakuntamme ja maailman tyhmin kansa tarvitsee tykkinsä. Pian alkaa maailman valloitus.

Äänestä

Hölinät pois !!Suomen laki ei kiellä , natsipuolue saa olla hallituksessa .. orpo kyllä tiesi lain kun päätti natsit ottaa hallitukseen !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ne tekevät meistä natsiarmeijan. Ei ole sattumaa, että Saksalla oli kuuluisa 88 mm ACHT-ACHT..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu