https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b9a2013-c3cb-41e6-ac91-2afc530423c0
Mitähän vihervasemmisto Ylen tuella ottaa seuraavaksi maalitauluksi?
Mitähän vihervasemmisto Ylen tuella ottaa seuraavaksi maalitauluksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 46
Vanhimmat
Älä ulise, persu. Uhriutuminen ei oikein kannata.
PS ei koskaan uhriudu, ei nytkään, ei mitään syytä. Suomen suosituimpana jatketaan. Kannatus enemmän kuin Vihreillä, Vasemmistolla ja Keskustalla yhteensä
Buhahahha
Moktar.Gubta on gay.
Viherpunavasemmistolainen, te aatekahjot olette sairaita mieleltänne, ettekä tajua sitä. Viheraate saa teidät näkemään kummituksia kaikkialla. Viheraate on teidät sairastuttanut ja pahasti. Tarvitsette hoitoa!
Purra lupasi kaataa hallituksen jos Junnila joutuu jättämään ministerin tehtävät. Ei kovinkaan uskottavaa toimintaa Purralta.
Purra ennen vaaleja: Se ei meille käy
Purra vaalien jälkeen: Näin se meiltä käy
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Seuraavaksi vuorossa siis Purran seuraava takinkääntö ja sanojen syöminen, kuten aina ennenkin. Purran sanomisilla ei ole ollut mitään tekemistä todellisuuden kanssa, aina kaikki pelkkää valehtelua, kuten persuilla aina.
Dimmu on mulkvisti.
Päivitys ajan mukana, ei mitään sen kummempaa takin kääntöä.
EI RIITÄ alkuunkaan, yhden neonatsin erottaminen, tuo temppu tiedettiin, äärioikeistoekstremisti-pörssirikollishallitukselta, jo etukäteen. Mikään ei ole muuttunut, äärifasistinen pörssirikollishallitus on täysin LAINVASTAINEN, eli toimintakyvytön, eli EROTETTAVA kokonaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911609/ei-riita-yhden-neonatsin-erottaminen-aarioikeistoekstremistihallitus-erotettava
Miltä se hallitusvastuu maistuu, persut? Viimeiset 4 vuotta piditte Marinia ja muita edellisen hallituksen jäseniä saman lehdistön tuella maalitauluinanne.
Sitä saa mitä tilaa.
Marinin hallitus pilasi Suomen monella tapaa, siitä nyt kärsitään ja kauan. Todellakin minkä Marinin hallitus taakse jätti, siitä nyt maksetaan ja kalliisti. Viheraate on sairastuttanut tietyn porukan, järki sumentunut. HUH!
Nyyh enkö saa pitää edes pikkunatsi ristiä, yhyy yhyy heittävät mut ulos yhyy yhyy.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17911405/toimintakyvyton-aarioikeistoekstremistien-porssirikollishallitus-lainvastainen#comment-121656246
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17910599/neonatsikohu-nostatettu-isompien-laittomuuksien-verhoamiseksi#comment-121645067
Edelleen paljon isompia ja vakavempia, ihmishenkiä uhkaavia rikoksia, käynnissä äärifasisti-pörssirikollishallituksessa, joten tuo yhden neonatsin "uhraaminen", on pelkkää HARHAUTTAMISTA.
Uli-uli persu uli-uli.
Kun tänään kävi ilmi että Junnila käyttää omassa blogissaan natsiaiheista nimimerkkiä, joka viittaa sekä Natsi-saksan orjatyövoimalla tehtyihin rakennusprojekteihin että Hitlerin salaiseen päämajaan, niin eivät enää riitä mitkään selittelyt muka vitsistä. Junttila tajusi tämän itsekin.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/61f5480c-e7aa-46bf-b251-692099c2b472
Älä kirjoita joutavia, mitään merkkejä ei näy muualla kuin sinun sairaassa mielessäsi viherpunavasemmistolainen.
Purrakin valehtteli
https://twitter.com/Dimmu141/status/1671488006283247617
Hallitus kaatukoon ja uudet Hallitus neuvottelut.
Ei tule neuvotteluja vaan uudet vaalit koska sdp ja keskusta ei voi enää lähteä nykyisten kelkkaan. Sdp, keskusta, rkp ja kd ovat seuraava hallitus.
Kyllä SDP, Keskusta, RKP ja Kristilliset sekä NYT voivat lähteä Kokoomuksen muodostamaan hallitukseen. Pitää vain sopia kaikkien hyväksymä hallitusohjelma.
Jaa, unohtui Vasemmistoliitto.
Järkeä ja järjestystä Suomeen tarvitaan Marinin hallituksen sekoilun jälkeen. Ei mitään viherhippidemareita hallitukseen eikä muitakaan viheraatteen edustajia. Nyt ollaan jo lirissä viheraatteellisten takia, kun näkevät näkyjä ja harhoja kaikkialla.
Ajojahti ei ole vielä valmis. Sitten kun kiusattu tappaa itsensä olemme tyytyväisiä.
Uhriutuva natsi on kyllä huvittavin heppu Suomessa.
Eikö tosimiespersut kestä kohuja? Edellinenkin hallitus vei homman loppuun mustamaalaamisesta huolimatta
Kuka on seuraava? Ehdotuksia.
Miksi natsista on tehty kirosana? Maailmassa on tehty ja tehdään koko ajan Hitleriäkin pahempia tekoja. Nykyisin raha on jumala, minkä nimissä on lupa tehdä mitä hyvänsä. Eikö kukaan uskalla kyseenalaistaa rahan mahtia?
Bolsevismi eli Lenin oppi kommunismille oli viekäkin raaempaa.
Henriksson on seuraava..
Orpo on tyytyväinen, samoin Purra. Ei tarvitse tehdä mitään asian hyväksi enää. Riittää uuden ministerin valinta, helppo nakki. Ai niin, mites se, löytyykö Perussuomalaisista enää? Hakkarainen voisi suostua.
2015 meillä on unelma sakki täällä nyt sekoilee. Welcome refugees kyltit keppihevosten päällä sai litinää aikaan vihervasemmiston pöksyissä.
PS varoitti silloin ja nyt näemme heidän olleen joka asiassa täysin oikeassa haittamaahanmuuttajien suhteen. Noista pieni osa työllistynyt, osa elelee yhä leveästi paperittomana vihervasemmisto hallituksen jälkeen.
Vähän sama kuin näiden haittaisänmaallisten kanssa.
Junnila tienaa hyvät rahat tekemällä kaikista rikosilmoituksen, jotka julkisesti haukkuneet häntä natsiministeriksi
Aika paljon porukkaa joutuu Junttila siinä tapauksessa haastamaan oikeuteen, kuten esimerkiksi Süddeutsche Zeitungin, Le Monden, BBC:n ja The Times of Israelin.
Se on kyllä myönnettävä että ministeriksi pyrkivän ei ehkä kannattaisi laskea leikkiä natsi tai mistäkään muustakaan ääriaatteista siitä voi tulevaisuudessa tulla ongelmia mutta kuinkas nämä julkisesti antifaa kannattavat eikös se antifa ole syyllistynyt rikoksiin siinä missä moottoripyörä kerhotkin miksi esim. Li anderssonia ei ole kyseenalaistettu "puolueettoman" median taholta tässä asiassa siksi persut ja hallitus tekevät pahan virheen antaessaan ulkoisen painostuksen vaikuttaa toimiinsa sillä tämä ei tähän lopu?🤔🤨🙄
Nolaavat vain itsensä sillä rkp kaataa tämän hallituksen ennemmin tai myöhemmin kun muut puolueet eivät voi antaa loputtomasti periksi heidän vaatimuksilleen nyt selkärankaa persut tai kannatus katoaa lopullisesti?🤔🤨🙄
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009448516.html
Marin oli tämän hautajaisissa, pahempi vitsailija kuin Junnila ja sankari
KOTSJUBAILO ei ole itsekään välttynyt kohuilta. Hänen yksikkönsä on kasvattanut sudenpennun, jonka emon metsästäjät olivat tappaneet. Kotsjubailo sanoi yksikön tukikohdassa vierailleelle toimittajalle, että suden häkissä olleet luut olivat ”venäjää puhuvien lasten”.
Venäjällä tähän tartuttiin varsinkin sen jälkeen, kun Zelenskyi palkitsi Kotsjubailon. Mies itse vakuutti vitsailleensa.
Näin se menee jos lehdistön painostukselle antaa pikkurillinkin vie se koko käden ?🤦🤦🤦
Tapaus ei ole suljettu ennen kuin viimeinenkin persunatsi vuotaa kuiviin.
Uutisen kuultuani nostin Suomen lipun salkoon!
Junnila osoitti päätöksellään, että hänessä on munaa. Respekt!
Uudeksi maalitauluksi otettiin heti Mari Rantanen. https://www.is.fi/politiikka/art-2000009690992.html
Orpon luulisi jo kohta tajuavan mitä siitä seuraa että ottaa äärioikeiston populisteja ja avoimesti uusnatsismin kanssa flirttailevia hallitukseen. Sitä kyypeltoa ei nimittäin aivan heti kynnetä.
Näin ruotsindemokraateistakin aikoinaan sanottiin, mutta nyt yksi ja toinenkin politiikko Ruotsissa on alkanut myöntää ruotsindemokraattien olleen oikeassa. Sattuneesta syystä.
Onko punavihreillä nyt harmitus, buhahhhahahhhahhaa
Punavihreät voi keskittyä vaikka Fatin Darrann rasistisiin kirjoituksiin tai Al-Taeen
Kohut on kohistu ja nyt laitetaan Suomi kuntoon Marinin katastrofi hallituksen jäljiltä