jaa että miten on

Anonyymi-ap

Monesko avio- tai avoero menossa. Montako lasta jäänyt näistä suhteista.

Minä en kerro ohjeita , vaan kysäisen, mitäpä olet mieltä polustasi ja sen syistä. Mieti oikein kunnolla ja onko sinussa miestä tai naista vastaamaan totuuden mukaisesti. Sääntö numero yksi on, lopeta valehtelemasta itsellesi, opit puhumaan totta ja näkemään totuuden . Ja todella kirjoita se totuus tänne, silloin olet paljastanut valheesi ja enää ei tarvitse tätä taakkaa kantaa harteillasi. Sitten on helpompi myös vielä joskus lähestyä niitäkin, joille olet syöttänyt näitä valheita
omat lapsesi, vanhempasi. Ja muista hoitaa myös nyt vihdoin itsesi kuntoon, siis oikean psykoterapeutin kanssa, ei niillä kapakka psykoterapeuteilla ole koulutusta , heidän kanssaan olet turvaton, käyttävät hyväkseen .

Sitten lapsesi, miten heidät koet , miten autat heitä selviämään elämässä paremmin, jotta tuollainen suhde kohellus jäisi tekemättä. en nimittäin usko alkuunkaan, että olet omaankaan kohellukseesi tyytyväinen.

Ja uskokaa myös, että vierellä nähdään tuo kaikki, itse olet sokea. Herää oikeaan elämään, voit löytää jotain hyvää ja ainakin lapsesi.

7

683

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Johan oli paasaus. Kerran olen ollut naimisissa. Liitto kesti 20 vuotta. Liitto loppui, koska puoliso halusi elämältään jotain muuta. Jäin kasvattamaan liiton aikana syntyneet lapset yksin. Uusia puolisoita ei ole ollut. En ole huolinut ketään rinnalleni enään. Lapsista on tullut tasapainoisia asiansa hoitavia ihmisiä. Elämässäni on paljon hyviä asioita. Liitto pysyy kasassa, jos molemmat siihen panostaa. Yksin ei voi liittoa kasassa pitää. Mihin tässä terapiaa tarvitaan? Elämä koettelee ja tähän mennessä kaikesta on selvitty.

    • Anonyymi

      Kaksi eroa takana, ja yksi lapsi on. Vana lapsi ei ole peräisin kummastakaan noista päättyneistä parisuhteita. Lapsi on itsellisesti alullesaatettu. Mitään ihmeempää "suhdekohellusta" en ole koskaan elämässäni harrastanut.

    • Anonyymi

      0 eroa. Olen leski. Yksi kihlaus purkautunut väkivaltaisuuden vuoksi. Onneksi ei päädytty avioon.

    • Anonyymi

      Hyvin kirjoitettu

    • Anonyymi

      Jatketaan vahvasti

    • Anonyymi

      Yksi ero takana ja erotessa lapset olivat jo aikuisia ja elivät omillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      182
      2138
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      164
      1856
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1816
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1533
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      172
      1351
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      62
      1348
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1171
    8. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1001
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      30
      995
    10. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      939
    Aihe