Pohkeet

Tämä ei varsinaisesti tänne kuulu, mutten oikein tiennyt mihin muuallekaan tämä laittaa. Ongelmanani on suuret pohkeet. Olisiko mitään liikkeitä millä ne saisi hieman pienemmiksi?
-Kiitos kaikille vastaajille-
2352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos pohkeista puuttuu lihasta, eli ovat löysät -pyöräilemään ja varpaillenousuliikkeitä rappusten reunalla. Muista venytellä!

Äänestä

Tai jos se ihan rakenteellinen juttu niin sitten niitä ei välttämättä saa pienemmiksi millään... Itselläni on hyvin paksut pohkeet ja sääret ja nilkat samoin, mutta taitaa olla perinnöllistä sillä paksut jalat ovat äidillänikin, vaikka on todella laiha muuten. Pyöräilyllä sitä lihasta tietysti saa, että saa vähän kiinteämmäksi ne pohkeet, mutta hoikkia säihkysääriä kaikki eivät vain voi saada, valitettavasti... :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


minä vaan kirjoitti:

Tämä ei varsinaisesti tänne kuulu, mutten oikein tiennyt mihin muuallekaan tämä laittaa. Ongelmanani on suuret pohkeet. Olisiko mitään liikkeitä millä ne saisi hieman pienemmiksi?
-Kiitos kaikille vastaajille-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu