Voiko piste huulessa olla herpes?

Anonyymi-ap

Mulla on muutaman kerran tullut huulen yläreunaan nuppineulan kokoinen punainen piste. Ensin luulin että se on vaan joku finni, mutta nyt oon miettinyt voisko se olla herpes, kun saattaa olla että on aina tullut samaan paikkaa. Ekana päivänä pisteen kohta ja vähän muukin ylähuuli kihelmöi ja kirvelee, toisena päivänä ei tunnu miltään. Oon laittanut sillon ekana oireisena päivänä vaan huulirasvaa. Piste ei oo koholla. En tiiä kauan toi piste siinä on ollut kun on ilmaantunut, tai muutenkaan en oo varma ensimmäisten kertojen oireiluista, kun en oo siihen kauheesti ennen kiinnittänyt huomioo, kun ei oo paljoakaan oireillut. Mutta ei ainakaan viimekerralla kasvanut tuota nuppineulan kokoa isommaksi. Nyt eilen taas tuli sellanen pikku piste.

2

1110

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huuliherppes , tunnistat sen huulessa vesirakko ei punainen , polttelua kirvelyä.

      Paras hoito mene apteekkiin Osta Zoviraks voide , ohuelti alueelle .. Lähtee muutamassa
      päivässä .

    • Anonyymi

      Olen kokeillut ja toimii 100.prosenttisesti......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1244
    3. Vältelläänkö me molemmat toisiamme??

      😘
      Ikävä
      66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      978
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      876
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      838
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      809
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      45
      732
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      688
    Aihe