Tinderissä oleva kuvaus.
Miten tämä oikeastaan pitää ymmärtää?
Haen muutamien kertojen panoja ja ehkä pidempää kuviota... vai mitä!
Minusta helvetin typerä lause Tinderiltä.
"Etsin: Etsin lyhyttä juttua, pitkäkin käy"
9
3117
Vastaukset
- Anonyymi
Ei oikeastaan sitä pitää vain tulkita oikein. Kaveri hakee seksiseuraa ja jos ei ole muita vaihtoehtoja tarjolla niin voi jatkaa sitä panemista siis saman ihmisen pidempäänkin.
Mitään muuta ei ole tarkoitus olla eikä voi olla koska ei pysty muuhun- Anonyymi
Tai koska ei muuta halua. On ihan ok etsiä seksiseuraa kun sen kertoo suoraan jo profiilissaan.
- Anonyymi
Niin AP:ltä tässä tarkennus että olen siis mies ja tämä valinta tuli muistaakseni keväällä tinderiin.
ONS naisia jos haluan niin ne löydän muualta. Mutta he eivät ole kohteenani joten kaiketi nää "haen lyhyttä..." naiset on ymmärrettävä ilmeisesti yhden illan horahtaviksi tapauksiksi.
Joo ei nappaa. Kiitän kommenteista.
- Anonyymi
Etsii siis lyhyttä juttua, eli varmaankin seksiä, mutta oikean kohdalla pitkä suhde toiveissa. Sama on siellä myös toisin päin, eli "pitkä suhde toiveissa, mutta lyhytkin käy" paremman puutteessa. Itselläni on juuri tuo jälkimmäinen (en tiedä tarkalleen, mikä se on suomenkielisenä), koska vaikka minulla ei ole ollut yhtään lyhyttä suhdetta, niin en nyt sitäkään ole pois sulkemassa.
- Anonyymi
Jotenkin huvittavaksi mennyt koko touhu. Tai sitähän se on ollut jo jonkin aikaa.
Siis et tiedä enää naisesta tinderissä hakeeko hän yhden illan panoja vai jotain muuta😅
Niin... kannattaako tinderöintiä enää jatkaa vai meneekö mielummin sinkkutapahtumisiin, laivalle jne.
Onhan se sama myös toisin päin, eli pitkää juttua, lyhytkin käy.
Eipä noilla taida isoa merkitystä kuitenkaan olla.- Anonyymi
Vähän sama kuin "hoidan itseäni" jotenkin sitä miettii
Eikö kaikkien pidä itsestään huolehtia. Vai äitikö sen tekee 55-60 v miehelle?- Anonyymi
Sama koskee "hoidan itseäni" naisille.
Kuka heitä hoitaa omat vanhemmat ja lapsetko😀
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke663360- 1432370
- 921888
- 1711619
- 891500
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761454- 651446
- 711226
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351108