Ranskan mellakat jatkuneet jo viidettä päivää

Anonyymi-ap

Monet kaupungit ovat täyden kaaoksen vallassa kun pääsääntöisesti uusranskalaiset rikkovat paikkoja ja polttavat autoja, taloja ja kaikkea eteen tulevaa.

Mellakoiden syynä ei ole mitään muuta kuin mamujen halu mellakoida. Tekosyynä käytetään 17-vuotiaan kehitysmaista tulleen nuorukaisen surmaa, nuorukainen tuli ammutuksi poliisin toimesta takaa-ajon seurauksena pidätystilanteessa. Nuorukainen oli liikkeellä varastetulla autolla, jota poliisit yrittivät pysäyttää.

Aiemmin poliisin hyvin tuntema nuorisogangsteri oli ehtinyt tehdä monenlaisia rikoksia.

Mitä enemmän maahanmuuttoa kehitysmaista, sitä enemmän ongelmia.

9

248

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Samaa on nähty välillä Ruotsissa, missä muslimit ovat riehuneet.

      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­­N­­­y­­m­­f­o­­m­­a­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17914367W

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Uusranskalaisten riehunnalla pyritään säilyttämään oikeudet tehdä laittomuuksia ilman virkavallan puuttumista asiaan ja ottaa tätä kautta käytännössä perusranskalaiset uusranskalaisten panttivangeiksi.

      • Anonyymi

        "Rasismilla" muka oikeutetaan kaikki.


    • Anonyymi

      Kalliiksi tulee.

    • Anonyymi

      Kytille kovat piippuun ja suoraan kohti.

      • Anonyymi

        Ei ne ryökäleet muuta tottele.


    • Anonyymi

      Mitä viherpunavassari tuohon sanoo? Muslimit taas mieltä osoittavat ihan kuin Lähi-idässä, jossa nyrkit pystyssä mellakoivat. Kun noita uusasukkaita on Euroopassakin tarpeeksi, alkavat samat riehumiset ja tappelut kuin heidän alkuperäisessä kotimaassaan. Sitähän viherpunavasemmisto haluaa ja rakastaa kaikkea rettelöintiä ja rauhattomuutta. Viherpunavassut vihaavat suomalaista rauhallista luonnetta ja yleensäkin sopua ja rauhaa.

    • Anonyymi

      Tuossa tulos kun maa täytetään vähämielisillä aavikkoviidakkoapinoilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      84
      4562
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      85
      4411
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3483
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2764
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2701
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2083
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1748
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      103
      1291
    Aihe