Postinjako orjatyötä

Anonyymi-ap

Olen töissä postinjaossa, en kuitenkaan postilla. Jouduin tähän hommaan, kun joku työ oli pakko ottaa. Työ tehdään päivällä, ja vieläpä omalla autolla. Palkka on huimat 9,98e / tunti. Tunnit lasketaan aina tosi pieniksi, vaikka oikeasti menisi reitillä paljon kauemmin. Kilometrit alkaa vasta reitin alkupisteestä. Ensin postit haetaan 20km päästä, ja tuosta ajosta noutopisteeltä reitin alkupisteelle ei makseta mitään. Tes on käsittääkseni muutenkin tällä firmalla väärä, on teollisuus- ja medialiiton tes, vaikka pitäisi olla pau:n tes. Huonolla tes:lla työ on kannatamatonta. Älkää hyvät ihmiset koskaan lähtekö kökkähommiin ja omilla bensoilla jakamaan postia. Työ ei kirjaimellisesti kannata. Huonoilla teillä vain rikot omat autosi minkä korjaukset maksat itse.

3

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täysin samaa mieltä. Työ ei ole kannattavaa. Työttömyystuetkin on enemmän, mitä kuukauden postinjaosta maksetaan. Eikä se jakaminen helppoa ole, pitää löytää monet paikat ja ihmisillä laatikotkin yleensä oven vieressä.

    • Anonyymi

      Hyvähän se on, että laitetaan tekemään jotain tukien eteen. 👍

    • Anonyymi

      Miten olisi jos etsisit jotain muuta kannattavampaa työtä. Välittömästi hakemaan. Sinulla on käytössäsi jopa auto. Läheskään kaikilla ei ole. Sehän tarkoittaa että sinulla on varsin hyvät mahdollisuudet löytääkin kannattavampaa työtä itsellesi. Auton omistaminen Suomessa lisää työnsaantimahdollisuuksia progressiivisesti .
      Miten niin pakko ottaa joku työ. Etkä sitten muuta työtä keksinyt kuin 9,98 eur/ h postinjakamisen. Kuulehan. Camoon. Auto kuluu postinjakamisessa pilalle mutta jossain muussa työssä auton ovisaranat, ruiskuttimet, jarrut, kytkimet ja moottorikin säilyvät paremmassa kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5037
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1634
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      230
      946
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      867
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      823
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe