Mitä teidän mielestänne pitäisi tehdä, että pääkaupunkiseutulaisten rasististen naisten väkivaltaista käytöstä saataisiin hillittyä? Ei ole hyväksyttyä, että heikommassa asemassa olevia ihmisiä lyödään ja potkitaan. Vihapuhe on muuttunut sanoista teoiksi. Jos naiset ette heti muuta käytöstänne, käymme kaikki keskitysleirin portista ja paluuta ei enää ole.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/b34df0d0-a252-4283-b3be-282891e0cd54
Myöskään rasistinen oikeuslaitos ei riittävällä huolellisuudella huomioi intersektionaalisen feminismin viitekehyksessä ilmiselvästi havaittavissa olevaa rakenteellista syrjintää. Onneksi korkein oikeus tulee korjaamaan vääryyden. Siihen voimme luottaa.
Rasistiset keski-ikäiset naiset
23
344
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sinunlaisella rasistisella setämiehellä ole varaa kysellä.
- Anonyymi
Suomessa otetaan jätteidenlajittelu äärimmäisen vakavasti. Jokainen ulkomaalainen joka täällä käy tietää, että sähän lajittelet tai sä itket ja lajittelet. Toki kaltaisesi misogyyni incelin ymmärrys ei luonnollisesti tähän riitä.
- Anonyymi
Tosi ikävää että rasistit voi tuolla tavalla kerätä lössin ja porukalla sitten tehtailla toisiaan puoltavia lausuntoja kun poliisi viimein saadaan paikalle :( Toivottavasti ei käy nyt niin että suomalaisen rasismin mitä julmimmalla tavalla kohdannut ulkomaalaisnainen päättääkin muuttaa muualle ja ollaan taas sitten yhtä osaajaa köyhempiä :( Ehkä supon kannattaisi nyt alkaa tutkimaan tuon rasistikaksikon toimia laajemminkin, hyvinkin saattaisi löytyä kytkentöjä kankaanpään terroristeihin.
-harmiseikirj- - Anonyymi
Vain rodullinen puhtaus ja valkoinen heterous ovat lopullisia vastauksia tähän kysymykseen, ainakin siis teoriassa sekä videopeleissä.
- Anonyymi
No kamoon, espooossa voi tapahtua ihan mitä tahansa, niin hullua, se porukka siellä
- Anonyymi
Eli 33-vuotias on jo keski-ikäinen. Cool.
- Anonyymi
And I quoite:
"Hienoa että jotkut vanhukset ei anna iän estää jos jotain haluavat tehdä.
-harmiseikirj-" Pysyä täällä maalla, omakotiasujana. Tuollasten hullujen kanssa viitti missään asua.
- Anonyymi
Miksi olet rasisti
Tilanne on mennyt siihen, että kaikki vanhukset eivät uskalla käydä kaupassa. Vaikka ei jutussa ihan konkreettisesti kerrota mikä uhkan muodostaa, niin voimme olettaa, että kysymys on nimenomaan samasta jätenatsien äärijärjestöstä.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000009716656.html
On tässä tietysti myös peiliin katsomisen paikka. Onko oma lähikauppani turvallinen tila, jossa kaiken väriset ihmiset uskaltavat käydä? Romanien kohdalta on todisteita, että kyllä uskaltavat. Kassaa jotkut hieman pelkäävät ja siksi tavarat toisinaan joudutaan kuljettamaan vaihtoehtoista reittiä. Yhtään somalioletettua en kuitenkaan ole nähnyt kaupassa moneen vuoteen, joten hiukan kalvaa pelko, että ovat kuolleet nälkään johonkin unohdettuun neuvostomalliseen kerrostaloasuntoon. Myöskin venäläiset ovat pelästyneet kiristyneitä äänenpainoja ja pelkäävät kauppoja. Heidän kohdallani en ole niin huolissani, koska uskon viime vuosikymmenellä omaan käyttöön ostettuja juustoja riittävän vielä pitkälle 2030-luvulle.- Anonyymi
Nyt en kyllä kyennyt t6nnistamaan linkittämääsi artikkelia aloituksestasi. Missä se rasismi oli? Missä oli intwrsektionaalinen feminismi? Kilipäällä kilahti, ei mitään uutta auringon alla.
Lisää opiskelua. Et tunnista rasistisia rakenteita. Roskakatos kuudella eri astialla on rasistinen rakenne.
- Anonyymi
Aloittajasössöttäjällä on vähän nyt pallo hukassa. Yritetään ymmärtää.
- Anonyymi
Joko molokki oli täynnä, että pääsi kurkkimaan mitä roskia
B. Pitkällä koukulla poimi molokista roskapusseja
C. Ei ole molokkeja
Jos samassa roskapussissa on talousjätettä, paperia ja ruokajätettä ja silti väittää vain paperien olevan omia, on vika systeemissä
nm. roskisrunontaja - Anonyymi
Jotenkin, jos, saadaan, kaikista, maailman järjettömistä asioista,
rahaa, niin, poliisit, kaikkialla, maailmassa, olisi hyvä asia,
aikaa, se, vaatii, maailmassa jossa aikaa, on niin vähän ja silti pitäisi olla,
paljon aikaa, - Anonyymi
Jos tuo nainen, tuolla käytöksellä, ole itärajan takaa, ihmettelen suuresti. Niin tyypillistä käytöstä venakoille.
Terv. rasisti
xLiner- Anonyymi
Oho, viesti on pysynyt. Ajattelin että lähtee hetkessä. Puuttuuhan sieltä toki ei -sana, mutta luultavasti ihan ymmärrettävä tai miellyttävästi väärinymmärrettävä kuitenkin.
UuVatille ja allekirjoittamattomalle nikilleen tästä vähän maustetta soppaan,
NOSTO 🤪
xLiner Anonyymi kirjoitti:
Oho, viesti on pysynyt. Ajattelin että lähtee hetkessä. Puuttuuhan sieltä toki ei -sana, mutta luultavasti ihan ymmärrettävä tai miellyttävästi väärinymmärrettävä kuitenkin.
UuVatille ja allekirjoittamattomalle nikilleen tästä vähän maustetta soppaan,
NOSTO 🤪
xLinerEi robotti ehkä vielä löydä venakko-sanan monikon ablatiivimuotoa. Är yy äs äs ää on ainakin varma triggeri vihapuheensiivoamisrobotille.
scrg kirjoitti:
Ei robotti ehkä vielä löydä venakko-sanan monikon ablatiivimuotoa. Är yy äs äs ää on ainakin varma triggeri vihapuheensiivoamisrobotille.
Jo Honkaoja Tuntemattomassa tiesi, että puskaryssä-sanaa ei tule käyttää. Korrekti kiertoilmaus on pensasneuvostoliittolainen.
- Anonyymi
scrg väritit otsikon. Miksi? Osaatko itse lajitella?
Joo. Minulla on arjalaisille roskille oma lokero ja muille roskille omansa. Polttouuniin laitettavat roskat on sitten vielä erikseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
4 kuoli kolarissa
Kenen vastuulla tienhoito? Sohjoa ja vettä tie täynnä. Oliko säästetty tienhoidossa? Järkyttävä onnettomuus.41115950Nainen, moraali on koetuksella sun kanssa
Koen nyt olevani rappiolla ja kyllä, omaa syytäni ja itsekontrollin puutetta, mutta olethan kyllä puoleensavetävä, ettei1352506- 941916
- 831768
Onko kenelläkään tästä tietoo?
https://www.haapavesi-lehti.fi/artikkeli/lukijalta-ilkka-repo-etsii-nimettoman-kirjeen-lahettajaa Olisi tärkeä saada te461357- 981265
Ovatko miehet niin heikkoja ja lahjattomia, etteivät siedä tasa-arvoa?
Muutenhan ei ole mitenkään perusteltavissa, miksi miesten pitäisi saada etuoikeuksia ja etumatkaa. Sehän tarkoittaisi, e2811178Suomussalmi News -valvontakameran tunnisteet pojista
Pojat on aina poikia, mutta kiusanteko ja muu ilkivalta ei ole hyväksyttävää. Suomussalmi News -ryhmässä on uunituore vi341170Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin831159Ihastukselleni
Kun viimeksi nähtiin, niin sisälläni repesi myrsky ja salamat iskivät kuin rajuilma. En halunnut katsoa sinua, en halunn211123