Heihin kohdistuva ajojahti osoittaa että heidän on pakko olla oikealla asialla, kun heitä vastaan käytetään noin alhaisia keinoja ja käydään lokakampanjaa koko massamaahanmuuton tueksi linnoittautuneen establishmentin toimesta. Median tuella ja sen Suomelle aiheuttamasta mainehaitasta paskaakaan välittämättä.
En enää äänestä muita kuin Perussuomalaisia
Anonyymi-ap
21230
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
t. entinen Kokoomuksen äänestäjä
Koska kokoomus on niin vasemmalla, että hirvittää, niin siirryin vuosia sitten kokoomuksesta perussuomalaisiin.
Jopa Yle verorahoilla on masinoimassa tätä sairasta ajojahtia perussuomalaisia vastaan, Suomen suosituinta puoluetta siis.
Sorretun puolella on hyvä olla
Samoin!!!!
Tällainen perussuomalaisiin kohdistettu ajojahti on todella ala-arvoista ja hävettävää!
Yhyy. Hommaa selkäranka.
Jos tulee uudet vaalit nyt, Riikka Purra saa 50 000 ääntä.
minäkin muutan sitten vaalipiiriin jossa Riikka on ehdokkaana
Minäkään en muita äänestä. Tämä punaisten ajojahti ei ole inhimillistä enää.
Minunkin ääni sementoitu persuille, Riikalle!!
Persut rules
Ei persujen vastuuton hölmöily aina puheenjohtajaa myöten ole mitenkään median vika. Toki media on auttanut populisteja nousemaan lukemattoman kansanosan tietoisuuteen.
Kai ihminen saa mielipiteitään ja ärsytystään puhallella ulos vaikka kirjoittamalla, ei kukaan ole täydellinen sanomisissaan. Luulen, että aika moni tuntee samoin kuin Purra, mutta toisi sanansa vähän eri muodossa esiin.
Joka tapauksessa konkreettisesti Media ja viherpunavassukat ovat huonon sopan keittäneet tuomalla esiin vanhoja kirjoituksia, paisuttelemalla ja vääristelemällä Purran sanomisia, joilla pilaavat Suomen mainetta.
Juuri näin!
Äänestin viimevaaleissa kristillisiä, ensikerralla ainoa vaihtoehto on perussuomalaiset. Ajojahti ja suoranainen Vaino osoittaa sen. Arhinmäki selvisi rikoksestaan maksamalla, Sanna Marin käytännössä märsäämällä Lahden torilla, nyt kaivetaan jotain Purran 15 vuoden takaisia kirjoituksia.
PERSUT ROCKS!!
Samaa mieltä. Ääni persuille.
Minäkin aion tämän jälkeen äänestää aina persuja!
Toivottavasti kaikki muutkin tolkunihmiset ymmärtävät vastustaa kalifaatti suomen syntymistä!
Se ei todellakaan ole kantaväestön etu että kotimaamme SUOMI muuttuu islampaskan kalifaatiksi!
PS:lle ääneni menee vastaisuudessakin. Kuka maalittajaa ja tyhjän härdelin aiheuttajaa, hallituksen työn jarruttajaa ja demokratian polkijaa viherpunavasemmistopuolueita haluaisi äänestää? Nuo puolueet aiheuttavat toimillaan vain sotkua.
jokainen löytää tasonsa