Milloin te luuserit olette

Olleet viimeksi kunnon kännissä?
11237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tänään sekoilen ja hakkaan pieniä teinejä.

>simiti<

Äänestä
  • Niin ja pari poliisia.

    Äänestä

Oliskohan ollut vappuna 2013. En tosin mielestäni ollut mitenkään kännissä silloinkaan, mutta jumalattomassa krapulassa seuraavana aamuna kyllä.

Äänestä

Liian kallista ja täysin turhaa paljon hauskempaa nauraa teille urpoille kun tälle linjalle lähdetään.😁

Äänestä

No sillon, kun mä valmistuin siitä kosteus ja homevaurio kurssilta. Se oli 2015. Mä olin yks niistä ensimmäisistä kutka tän tutkinnon sai. Että mulla oli ainakin tosi tosi hyvä syy. Harvalla teistä näin hyvä syy on.

Äänestä

En koskaan, eikä ole edes tarkoitusta olla.

Äänestä

Siitä on reilu kolme vuotta. Tänä aikana pari kertaa ollut kevyessä humalassa vain. Viinalla on tullut läträttyä aika paljonkin aikoinaan. Eipä sitä enää kaipaile semmoista.

Äänestä

Helmikuussa 2009. Selvänä on mukavampaa, kun seuraavana aamuna ei jomota päätä, eikä mahassa kierrä. Lisäksi ajatus kulkee kirkkaana heti herättyä. Sitä tosin ei ole poissuljettu, että joskus vielä kännit vetäisin. Siis jos tekee mieli.

L.

PS. Sinkkuna on ihan mukavaa, ja viihdyn hyvin itseni kanssa, enkä ole pakonomaisesti haluamassa parisuhdetta.

Äänestä

Noin vuonna 1990. Muistan kun oksensin ja sammuin.

Äänestä

En muista vuotta, mut silloin varmaan viimeksi, kun en omannut sitä järkeä, josta nautin tällä hetkellä. Ei enää ikinä känniä mun päähän.

Äänestä
  • En mäkään kännistä tykkää. Mutta mun kohdalla se edellinen oli erikoistilanne. Ja kyllähän me järkeviä oltiin kun oltiin insinöörejä kaikki ja opiskeltiin vielä lisää, että tuli sellanen paperi siihen päälle mitä harvalla on.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olleet viimeksi kunnon kännissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu