olenko eukkoni piika

Anonyymi-ap

Eukko istuu ja kattoo telkkua tunti tolkulla jopa 8 h putkee, menee sitten tietokonelleen tunniks tai kahdeksi.sitten lukee sängyssä kirjaa tunnin tai pari. ei oikein koko päivänä sano sanaakaan, istuu passattavana, tuon ruuaat nokan eteen jne.. pesen pyykit, tiskaan ,,siivoon jne..

eukko kyllä pystyis mutta on jotekin laiska, olen kysynyt minhkäh vaivaa, mutta sanoo. ettei mikään.

9

433

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko vaimossasi ns. Downin syndrooman piirteitä? Sanooko satunnaisesti "rakasi rakasi"? Kulkeeko sähkörullatuolilla tehden samalla pakkoliikkeitä? Laskeeko alleen/käyttääkö aikuisten tenavaippoja?

    • Anonyymi

      Tällainenko on tyypillinen suomalainen parisuhde nykyään, kun eletään tasa-arvon aikaa? Mies tekee kaikkensa naisen hyvinvoinnin eteen. Ja kiitos on ne riidat aina silloin tällöin, kun erimielisyydet purkautuu sisältä lopuksi ulos. Kyl se sinkun elämä tällaisen rinnalla tuntuu paljon houkuttelevammalta 🤭

    • Anonyymi

      Oletteko keskustelleet asiasta? Jos toinen ei kuuntele ota huomioon tai tule vastaan niin silloin elät yksipuolisessa parisuhteessa.
      Parisuhteen kuuluisi olla vastavuoroista.
      En tiedä mikä on syy tapauksessasi naisen käytökseen etkäbtiedä sinäkään jos ei ala keskustelemaan.
      Kannattaisi puhua asia auki.

    • Anonyymi

      Meilläkin emäntä makaa kaiket päivät mekanismituolilla. Ei käy töissä eikä tee kotona mitään. Hygieniasta ei huolehdi. Haisee jo niin pahalle että silmiä kirvelee. Kesäisin sentään suostuu aurinkoisina päivinä makaamaan pihalla lepolassessa niin saa vähän kämppää tuuletettua.

      • Anonyymi

        Ilmeisesti jollain tapaa fyysisesti tai mentaalisesti sairas. Kaikki viittaa vakavaan masennukseen tai johonkin elimelliseen sairauteen.
        Henkilökohtaisen hygienian laiminlyöminen on ensimmäinen merkki vakavasta masennuksesta tai muusta sairaudesta. Alkoholisti?
        Ei kun lääkärin pakeille.
        Onko alkoholisoitunut tai sekakäyttäjä, lääkkeitä ja viinaa sekaisin..maksa sökö, munuaiset sökönä, diabetes jne.


      • Anonyymi

        Jos olisit itse normaali ja terve olisit patistanut vaimosi jo lääkäriin aikaa sitten. Uhannut avioerolla jos ei suostu menemään tutkittavaksi. Juotteko molemmat päivät pitkät kaljaa tai viiniä, tuskin olet vaimoasi kummoisempi jos et ole aiemin reagoinut vaimosi tilanteeseen.
        Tuokin kirjoituksesi lsä ja välinpitämätön toteamus ilman mitään huolestumista joten veikkaan,tuurijuoppoja, alkoholisoituneita kumpikin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos olisit itse normaali ja terve olisit patistanut vaimosi jo lääkäriin aikaa sitten. Uhannut avioerolla jos ei suostu menemään tutkittavaksi. Juotteko molemmat päivät pitkät kaljaa tai viiniä, tuskin olet vaimoasi kummoisempi jos et ole aiemin reagoinut vaimosi tilanteeseen.
        Tuokin kirjoituksesi lsä ja välinpitämätön toteamus ilman mitään huolestumista joten veikkaan,tuurijuoppoja, alkoholisoituneita kumpikin?

        Korjaus: kirjoituksesi tyyli ja sen välinpitämätön toteamus...viittaa että olette molemmat mahdollisesti tuurijuoppoja , alkoholisoituneita kumpikin...?


    • Anonyymi

      Et ole piika vaan renki

      Ylläkirjoitettu kommentti poistettiin, ilmeisesti siinä oli jotain asiatonta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      185
      5380
    2. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      128
      5308
    3. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      214
      4142
    4. 218
      3376
    5. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      123
      3168
    6. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      104
      3114
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      19
      2941
    8. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      127
      1904
    9. Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa

      Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja
      Maailman menoa
      164
      1867
    10. 61
      1389
    Aihe