Eukko istuu ja kattoo telkkua tunti tolkulla jopa 8 h putkee, menee sitten tietokonelleen tunniks tai kahdeksi.sitten lukee sängyssä kirjaa tunnin tai pari. ei oikein koko päivänä sano sanaakaan, istuu passattavana, tuon ruuaat nokan eteen jne.. pesen pyykit, tiskaan ,,siivoon jne..
eukko kyllä pystyis mutta on jotekin laiska, olen kysynyt minhkäh vaivaa, mutta sanoo. ettei mikään.
olenko eukkoni piika
9
414
Vastaukset
- Anonyymi
Onko vaimossasi ns. Downin syndrooman piirteitä? Sanooko satunnaisesti "rakasi rakasi"? Kulkeeko sähkörullatuolilla tehden samalla pakkoliikkeitä? Laskeeko alleen/käyttääkö aikuisten tenavaippoja?
- Anonyymi
Tällainenko on tyypillinen suomalainen parisuhde nykyään, kun eletään tasa-arvon aikaa? Mies tekee kaikkensa naisen hyvinvoinnin eteen. Ja kiitos on ne riidat aina silloin tällöin, kun erimielisyydet purkautuu sisältä lopuksi ulos. Kyl se sinkun elämä tällaisen rinnalla tuntuu paljon houkuttelevammalta 🤭
- Anonyymi
Oletteko keskustelleet asiasta? Jos toinen ei kuuntele ota huomioon tai tule vastaan niin silloin elät yksipuolisessa parisuhteessa.
Parisuhteen kuuluisi olla vastavuoroista.
En tiedä mikä on syy tapauksessasi naisen käytökseen etkäbtiedä sinäkään jos ei ala keskustelemaan.
Kannattaisi puhua asia auki. - Anonyymi
Meilläkin emäntä makaa kaiket päivät mekanismituolilla. Ei käy töissä eikä tee kotona mitään. Hygieniasta ei huolehdi. Haisee jo niin pahalle että silmiä kirvelee. Kesäisin sentään suostuu aurinkoisina päivinä makaamaan pihalla lepolassessa niin saa vähän kämppää tuuletettua.
- Anonyymi
Ilmeisesti jollain tapaa fyysisesti tai mentaalisesti sairas. Kaikki viittaa vakavaan masennukseen tai johonkin elimelliseen sairauteen.
Henkilökohtaisen hygienian laiminlyöminen on ensimmäinen merkki vakavasta masennuksesta tai muusta sairaudesta. Alkoholisti?
Ei kun lääkärin pakeille.
Onko alkoholisoitunut tai sekakäyttäjä, lääkkeitä ja viinaa sekaisin..maksa sökö, munuaiset sökönä, diabetes jne. - Anonyymi
Jos olisit itse normaali ja terve olisit patistanut vaimosi jo lääkäriin aikaa sitten. Uhannut avioerolla jos ei suostu menemään tutkittavaksi. Juotteko molemmat päivät pitkät kaljaa tai viiniä, tuskin olet vaimoasi kummoisempi jos et ole aiemin reagoinut vaimosi tilanteeseen.
Tuokin kirjoituksesi lsä ja välinpitämätön toteamus ilman mitään huolestumista joten veikkaan,tuurijuoppoja, alkoholisoituneita kumpikin? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos olisit itse normaali ja terve olisit patistanut vaimosi jo lääkäriin aikaa sitten. Uhannut avioerolla jos ei suostu menemään tutkittavaksi. Juotteko molemmat päivät pitkät kaljaa tai viiniä, tuskin olet vaimoasi kummoisempi jos et ole aiemin reagoinut vaimosi tilanteeseen.
Tuokin kirjoituksesi lsä ja välinpitämätön toteamus ilman mitään huolestumista joten veikkaan,tuurijuoppoja, alkoholisoituneita kumpikin?Korjaus: kirjoituksesi tyyli ja sen välinpitämätön toteamus...viittaa että olette molemmat mahdollisesti tuurijuoppoja , alkoholisoituneita kumpikin...?
- Anonyymi
Et ole piika vaan renki
Ylläkirjoitettu kommentti poistettiin, ilmeisesti siinä oli jotain asiatonta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163