Taas yksi lutka:
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000009719088.html
Kakaroita pitää hankkia ja somessa hieno kulissi oltava, ja nainen petollinen lutka. Nykyajan naisten kanssa ei normaalimiehen kannata edes seurustella, saati asua.
Nykynaisille ei riitä mikään
18
615
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan kamalaa, miten nykynainen kehtaakin tehdä samaa mitä miehet on tehneet naisille aina.....
- Anonyymi
Joo siis kyllä tuon naisen käytös on ihan oikeesti miesten syytä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo siis kyllä tuon naisen käytös on ihan oikeesti miesten syytä.
En kyllä tainnut sanoa että tuon naisen käytös olisi miesten syytä!?
Lähinnä huvittaa se miten mies, eli tässä tapauksessa tämän aloituksen tekijä, tuomitsee naisen heti lutkaksi tai oikeastaan kaikki naiset, koska sanoo ettei nykynaisen kanssa kannata normaalin miehen seurustella. Miehet ovat kuitenkin kautta aikojen tomineet täysin samalla tavalla, pettäneet ja valehdelleet, mutta eiväthän miehet tietenkään itse näe heidän toiminnassa mitään väärää. Mutta auta armias kun nainen tekeekin saman.
Enkä puolustele tässä itse tekoa mitenkään, oli pettäjä nainen tai mies, se on aina ihan yhtä väärin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En kyllä tainnut sanoa että tuon naisen käytös olisi miesten syytä!?
Lähinnä huvittaa se miten mies, eli tässä tapauksessa tämän aloituksen tekijä, tuomitsee naisen heti lutkaksi tai oikeastaan kaikki naiset, koska sanoo ettei nykynaisen kanssa kannata normaalin miehen seurustella. Miehet ovat kuitenkin kautta aikojen tomineet täysin samalla tavalla, pettäneet ja valehdelleet, mutta eiväthän miehet tietenkään itse näe heidän toiminnassa mitään väärää. Mutta auta armias kun nainen tekeekin saman.
Enkä puolustele tässä itse tekoa mitenkään, oli pettäjä nainen tai mies, se on aina ihan yhtä väärin.Joo siis kyllä tuon naisen käytös on oikeutettua, ja sitäpaitsi miesten syytä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo siis kyllä tuon naisen käytös on oikeutettua, ja sitäpaitsi miesten syytä.
Ahaa, pahoitteluni.. olitkin taas yksi hullunhauska trolli tai muuten vaan tyhmä.
- Anonyymi
Ei kukaan normiäijän kaa ala perhe leikkeihin . Naisen tavoite on elää ja nauttia sen tuomasta hyvinvoinnista ja jonkin ajan kuluttua tilinteon hetkellä tehdä hyvä tili sänkyhommista ja turvata tulevaisuus , uusia könsikkäitä etsien . Näin ajatellen normisälli ostaa kertakorvauksella rakasteluhetkensä sitomatta kumpaakaan jatkoon , vapaus molemmille .
Ihmisillä on aina ollut kokeiluja ja sivusuhteita, paljon.
- Anonyymi
Ihan hyvä et naiset alkanut tekee samoin miehille kuin miehet tehneet iät ja ajat. Älkää naiset alistuko pettämiseen, tehkää itse samoin. Saa mies vähän makua siitä miltä se tuntuu.
- Anonyymi
Siis joo kyllä ihan oikeasti tuon naisen käytös on miesten syytä.
- Anonyymi
Piristävää😍oon koittanu👍miehetkin tekee
- Anonyymi
Miehet pettävät useimmin. Sen sanon että jokainen joutuu joskus vastuuseen valinnoistaan elämä menee niin. Jokainen joutuu katsomaan itseään joskus peilistä ja se on kova paikka silloin.
- Anonyymi
Ei, vaan naissukupuoliset "pettävät" paljon useammin kun miessukupuoliset.
On paljon miehiä joilla on (ollut) vähintään kaksi kumppania, monilla miehillä on (ollut) suuri määrä kumppaneita.
- Anonyymi
En kannata pettämistä en miesten enkä naisten.Mutta mulla onkin niin paska moraali.
Muistan kun moraalini alkoi kypsymään ihan pikku taaperona ja kuinka seurasinbsivista maailmaa ja elämää tehden valintoja.
Tarkkailijan luonteen omaavana tutkin sivusta ja näin jos suoraan sanon tarkasti kuten näen nykyäänkin.
Kamppailin oikean ja väärän kanssa vuosia,tuo muokkasi maailmankuvaani vahvasti.
Koen olevani vahvat mielipiteet omaava mutta osaan myös tehdä kompromisseja.
Mies sanookin minun olevan turhan kriittinen ja myönnänbtuon ennole siinä mielessä helppo kumppani.
Mutta se suuri mutta on että pettämään en ala enkä ole alkanut ja jos minua petettäisiin,saisi se esiin sellaisen pedon että pitelemistä olisi. - Anonyymi
Mutta asenteen pitää olla kuitenkin tämä https://www.youtube.com/watch?v=syy9J-yQZJQ&ab_channel=destinyof
Nyt on pakko olla samaa mieltä, miltä mahtaa isukilta tuntua siinä vaiheessa kun totuus lyö päin silmiä. Naimisissa oleminen ja perheen teko ei ole mikään ohimenevä viikonloppuprojekti mitä tehdään silloin kuin huvittaa.
Sitten jotkut koko miespuolista sukukuntaa ongelmistaan syyttävät harpyijat vielä aukovat tuntojaan nautiskellen jonkun petetyksi joutumisesta...hyi stana- Anonyymi
Miehethän tuota tekevät huomattavasti naisia enemmän. Ehkä se vain katsotaan naisille tuomittavammaksi käytökseksi siksi, että nainenhan tietää aina onko lapsi hänen vai ei, toisin kuin mies.
- Anonyymi
Aivan. Olisi muuten aika hienoa, jos dna-testi tehtäisiin automaattisesti. Olisin satavarma, että tulokset yllättäisi. Mietin tätä jo noissa mamu-asioissa, kun järjestään näyttää yhdellä muijalla olevan vähintään se 10 kakaraa. Liekö lestoja (T:llä, ei b:llä)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4013328Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151546En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841342- 1091341
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991315Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591265- 481175
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801082Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26985- 33867