nieluviljely

Anonyymi-ap

hei, te ketkä ootte käyneet nieluviljelyssä voitteko kertoa onko tullut kuinka paha yökkörefleksi, mistä kohtaa kurkkua se otetaan, kauanko kestää? terveisin 20-vuotias nainen jolla on järjettömän paha emetofobia eli oksennusfobia ja pelkään ylikaiken nieluviljelyä. mulla olisi lähete nieluviljelyyn huomiselle, mut en vaan uskalla varata aikaa kun pelottaa niin saameristi se yökkörefleksi.

13

647

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siitä suoraan suusta näkyvästä seinämästä se otetaan, kestää ehkä sekunnin tai kaksi. Kuulostaa vähän erikoiselta fobialta.

    • Anonyymi

      Ei kai kukaan järjissään oleva kysele puolen yön aikaan jostain nieluviljrlystä täältä ainoadtaan joku trolli.

      • Anonyymi

        Moni valvoo vielä puolen yön jälkeen, ainoastaan yli 70vee menee nukkumaan illalla yhdeksän aikaan


    • Anonyymi

      Ei ole tullut pahaa yökkimisrefleksiä koskaan. Kannattaa mennä tutkimukseen, koska se on tärkeää mahdollisen taudin selvittämiseksi.

      • Anonyymi

        Mene jo pois.. Että osaat pilata kaiken. Ihan kaiken. Minusta olisi todella mahtavaa, jos tämä koko suomi24 menisi konkkaan.. Pääsisi sinusta eroon.


    • Anonyymi

      Kuopio palstasta tullutkin terveydenhoitopalvelut -palsta! No se on kyllä ihan oikein, Niuvan mielenterveydenhoitopalsta olisi ollut vielä osuvampi!!

    • Anonyymi

      Olen itse 13 ja pelotti ihan HIRVEÄSTI mutta ei se ees ollu niin paha... Ehkä...

    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      435
      2687
    2. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      1869
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1798
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      309
      1384
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      155
      1189
    6. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      71
      1086
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      90
      1047
    8. Varkaita kuhmossa

      Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.
      Kuhmo
      33
      1023
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      997
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      9
      969
    Aihe