Yle julkaisi toissa sunnuntaina “Suomen islamilaiset yhdyskunnat ja järjestöt vaativat hallitukselta konkreettisia tekoja rasismin ”nollatoleranssin” suhteen” - artikkelin. Asia liittyi Purran "mustat säkit" - juttuun, jossa hän todellisuudessa puolusti kaapuihin pakotettuja musliminaisia.
"Artikkelista puuttuu kokonaan lähteet, siitä saa sellaisen mielikuvan, että kyseessä olisi jonkinlainen koko Suomen muslimien kannanotto, virallinen tiedotus lehdistölle tai muuta vastaavaa.
Koko “kannanotto” on vain ilmoitettu sellaiseksi ja siitä on poimittu loppuun artikkelin Yleisradion toimittelijan Linda Tammelan haluama kohta:
“Siihen sisältyy vapaus pukeutua uskontonsa mukaisesti, kannanotossa sanotaan.”, Tammela kirjoittaa.
Ylen artikkelista saa kuvan, että kyseessä olisi jonkinlainen suuri “Suomen islamilaiset yhdyskunnat”, kun kyseessä on yksittäinen järjestö nimeltä “Suomen islamilainen yhdyskunta”.
-----------------------------------------
Vaikuttaa siltä, että Ylen toimittajatkin ovat "hyväuskoisia idiootteja islamismin asialla".
Anter Yasa: Yle levitti radikaalin islamistisen verkoston "rasismi" disinformaatiota
20
895
Vastaukset
- Anonyymi
Ylen toimittelijoilla ei ole nähtävästi alkeellisintakaan tarkistusta uutisilleen. Kenen tahansa mölinät hyväksytään pureksimatta. Ammattitaidon puute on mitä ilmeisintä.
- Anonyymi
Tai sitten ovat vaan muslimien asialla oikeasti.
- Anonyymi
Mikään uskonto ei saa kahlita ihmistä tuollaisiin kauhtanoihin. Vapaus pitää olla naisillakin liikkumiseen. Ei ole nykyaikaa kulkea tuollaisissa kaavuissa, Muslimimiehet ovat keksineet vangita naisensa huiveihin ja kaapuihin. Varmaan ovat pelänneet, että eivät muuten saa pidettyä noita naisiaan aisoissa.
Tuollainen pukeutuminen osoittaa naisten orjuuttamista. Miksei miehet pukeudu kauhtanoihin?
Sitä paitsi tuollaiset kauhtanat voivat kätkeä sisäänsä vaikka minkälaisen terroristin. Ovat siis melko pelottaviakin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikään uskonto ei saa kahlita ihmistä tuollaisiin kauhtanoihin. Vapaus pitää olla naisillakin liikkumiseen. Ei ole nykyaikaa kulkea tuollaisissa kaavuissa, Muslimimiehet ovat keksineet vangita naisensa huiveihin ja kaapuihin. Varmaan ovat pelänneet, että eivät muuten saa pidettyä noita naisiaan aisoissa.
Tuollainen pukeutuminen osoittaa naisten orjuuttamista. Miksei miehet pukeudu kauhtanoihin?
Sitä paitsi tuollaiset kauhtanat voivat kätkeä sisäänsä vaikka minkälaisen terroristin. Ovat siis melko pelottaviakin.Tuo pitäisi saada politiikkojen päähänkin.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#179450472
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Toisin kuin Yleisradion artikkelista saa kuvan, tällaista oikeasti järjestäytynyttä “yhdyskuntaa” ei olemassa. Suomen islamilainen yhdyskunta Helsingissä on yksittäinen järjestö mistä löytyy hyvin huolestuttavia faktoja.
- Anonyymi
Juuri näin.
- Anonyymi
Huvittavaa kuinka muslimit jotka ovat pahimpia rasisteja, haluavat nollatoleranssia rasismille. Kysehän on vaan siitä, että islamistit haluavat ettei heidän asioihinsa puututtaisi, kuten naisten pakkokaavuttamiseen.
- Anonyymi
Se on juuri näin.
- Anonyymi
Suomen islamilainen yhdyskunta ry on muun muassa Yhdistyneiden arabiemiraattien terrorismilistalla.
- Anonyymi
Suomen islamilainen yhdyskunta oli myös tiiviisti mukana radikaalissa Suurmoskeija-hankkeessa mukana. Hankkeen tarkoituksena oli hankkia satoja miljoonia euroja Bahrainin kuningashuoneelta, ja rakentaa megamoskeija keskelle Helsinkiä. Moskeijan oli tarkoitus edustaa radikaalia islamilaista salafi-wahhabilaista ideologiaa, mitä muun muassa islamilainen terroristijärjestö ISIS noudattaa.
Onneksi torpattiin. - Anonyymi
YLE taitaa olla valemedia, jos truth really hurtsin kriteerejä mediasta uskoo
- Anonyymi
Taas todella paha ja nolo moka Yleltä. Purran ajojahtikin oli pelkkää valetta alusta loppuun.
Tyytykää tappioonne työttömät ja laiskat vassarit - Anonyymi
Iltalehtikin kirjoittelee ihan mitä sattuu kuten Lauri Nurmi Purrasta
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464
Äärioikeistoekstremisti-neonatsit ja ääri-islamistit, toimivat yhdessä pörssirikollisten kanssa, ja haluavat rajata keskustelunaiheet, koskemaan "vain" rasismia- ja ei-rasismia. Muista tärkeistä ja vakavista asioista yhteiskunnassa, ei saisi niiden mielestä keskustella laisinkaan. Rasismikortillahan maahanmuuttoa moninkertaistetaan, se on pyhä asia mainituille neonatsi-äärifasisti-pörssirikollisille ja ääri-islamisteille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942248/rasismi-ja-ei-rasismi-hyodyttavat-porssirikollis-aarifasistien-yksipuoluejarjestelmaa#comment-122093915
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942266/kun-keskustellaan-quotvainquot-rasismista-ja-ei-rasismista-niin-mista-silloin-ei-keskustella-#comment-122094134
Eläkeläisköyhät kirjoittivat, että: "rasismi ei ole lainvastaisen neonatsihallituksen, akuutisti vakavin rikos, eläkeläisköyhien taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen ja siten ennenaikaisesti köyhyyteen tappaminen on". Kirjoitus estettiin näkymästä.- Anonyymi
ripulia
- Anonyymi
Voisin kuvitella että Anter Yasa on todella vihattu mies YLE:n uutistoimituksessa niin paljon on mies tehnyt faktantarkista YLE:n vihervasemmistolaisten toimittajien jutuista ja paljastanut puutteita niissä.
- Anonyymi
Joo, ei siitä varmasti ylessä juuri pidetä, eikä suvakkipiireissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, ei siitä varmasti ylessä juuri pidetä, eikä suvakkipiireissä.
Äärioikeistosuvakeilla käsitteet hukassa, liikaa rahaa verokeitaissa, saa näkemään todellisuuden eri tavalla, kuin me aidosti tavalliset kansalaiset.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta
- Anonyymi
Äärifasististen suomenruotsalaisten pörssirikollisten EK-Yle, ei ole kyllä mitään "vasemmistolaista" nähnytkään. Täytyy olla sekaisin päästään, jos sellaista siitä omakehun löyhkäisestä, pörssirikollisten tunnemössön mainostamiskanavasta löytää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17952832/kirkot-ja-piispat-eivat-maarittele-sananvapauksien-rajoja
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762391Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2782063Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi70983Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58933- 70868
- 68799
- 71785
- 54784
- 106778
- 65777