Anter Yasa: Yle levitti radikaalin islamistisen verkoston "rasismi" disinformaatiota

Anonyymi-ap

Yle julkaisi toissa sunnuntaina “Suomen islamilaiset yhdyskunnat ja järjestöt vaativat hallitukselta konkreettisia tekoja rasismin ”nollatoleranssin” suhteen” - artikkelin. Asia liittyi Purran "mustat säkit" - juttuun, jossa hän todellisuudessa puolusti kaapuihin pakotettuja musliminaisia.

"Artikkelista puuttuu kokonaan lähteet, siitä saa sellaisen mielikuvan, että kyseessä olisi jonkinlainen koko Suomen muslimien kannanotto, virallinen tiedotus lehdistölle tai muuta vastaavaa.

Koko “kannanotto” on vain ilmoitettu sellaiseksi ja siitä on poimittu loppuun artikkelin Yleisradion toimittelijan Linda Tammelan haluama kohta:

“Siihen sisältyy vapaus pukeutua uskontonsa mukaisesti, kannanotossa sanotaan.”, Tammela kirjoittaa.

Ylen artikkelista saa kuvan, että kyseessä olisi jonkinlainen suuri “Suomen islamilaiset yhdyskunnat”, kun kyseessä on yksittäinen järjestö nimeltä “Suomen islamilainen yhdyskunta”.
-----------------------------------------

Vaikuttaa siltä, että Ylen toimittajatkin ovat "hyväuskoisia idiootteja islamismin asialla".

19

1054

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ylen toimittelijoilla ei ole nähtävästi alkeellisintakaan tarkistusta uutisilleen. Kenen tahansa mölinät hyväksytään pureksimatta. Ammattitaidon puute on mitä ilmeisintä.

      • Anonyymi

        Tai sitten ovat vaan muslimien asialla oikeasti.


      • Anonyymi

        Mikään uskonto ei saa kahlita ihmistä tuollaisiin kauhtanoihin. Vapaus pitää olla naisillakin liikkumiseen. Ei ole nykyaikaa kulkea tuollaisissa kaavuissa, Muslimimiehet ovat keksineet vangita naisensa huiveihin ja kaapuihin. Varmaan ovat pelänneet, että eivät muuten saa pidettyä noita naisiaan aisoissa.

        Tuollainen pukeutuminen osoittaa naisten orjuuttamista. Miksei miehet pukeudu kauhtanoihin?

        Sitä paitsi tuollaiset kauhtanat voivat kätkeä sisäänsä vaikka minkälaisen terroristin. Ovat siis melko pelottaviakin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään uskonto ei saa kahlita ihmistä tuollaisiin kauhtanoihin. Vapaus pitää olla naisillakin liikkumiseen. Ei ole nykyaikaa kulkea tuollaisissa kaavuissa, Muslimimiehet ovat keksineet vangita naisensa huiveihin ja kaapuihin. Varmaan ovat pelänneet, että eivät muuten saa pidettyä noita naisiaan aisoissa.

        Tuollainen pukeutuminen osoittaa naisten orjuuttamista. Miksei miehet pukeudu kauhtanoihin?

        Sitä paitsi tuollaiset kauhtanat voivat kätkeä sisäänsä vaikka minkälaisen terroristin. Ovat siis melko pelottaviakin.

        Tuo pitäisi saada politiikkojen päähänkin.


    • Anonyymi

      Toisin kuin Yleisradion artikkelista saa kuvan, tällaista oikeasti järjestäytynyttä “yhdyskuntaa” ei olemassa. Suomen islamilainen yhdyskunta Helsingissä on yksittäinen järjestö mistä löytyy hyvin huolestuttavia faktoja.

      • Anonyymi

        Juuri näin.


    • Anonyymi

      Huvittavaa kuinka muslimit jotka ovat pahimpia rasisteja, haluavat nollatoleranssia rasismille. Kysehän on vaan siitä, että islamistit haluavat ettei heidän asioihinsa puututtaisi, kuten naisten pakkokaavuttamiseen.

      • Anonyymi

        Se on juuri näin.


    • Anonyymi

      Suomen islamilainen yhdyskunta ry on muun muassa Yhdistyneiden arabiemiraattien terrorismilistalla.

    • Anonyymi

      Suomen islamilainen yhdyskunta oli myös tiiviisti mukana radikaalissa Suurmoskeija-hankkeessa mukana. Hankkeen tarkoituksena oli hankkia satoja miljoonia euroja Bahrainin kuningashuoneelta, ja rakentaa megamoskeija keskelle Helsinkiä. Moskeijan oli tarkoitus edustaa radikaalia islamilaista salafi-wahhabilaista ideologiaa, mitä muun muassa islamilainen terroristijärjestö ISIS noudattaa.

      Onneksi torpattiin.

    • Anonyymi

      YLE taitaa olla valemedia, jos truth really hurtsin kriteerejä mediasta uskoo

    • Anonyymi

      Taas todella paha ja nolo moka Yleltä. Purran ajojahtikin oli pelkkää valetta alusta loppuun.

      Tyytykää tappioonne työttömät ja laiskat vassarit

    • Anonyymi

      Iltalehtikin kirjoittelee ihan mitä sattuu kuten Lauri Nurmi Purrasta

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17833541/petoskokpersujen-piti-lakkauttaa-ek-yleisradio-ja-poistaa-jattirahoitus

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17896806/itavallassa-prideen-hyokanneilla-aarifasisteilla-yhteyksia-aariislamisteihin#comment-121449464

      Äärioikeistoekstremisti-neonatsit ja ääri-islamistit, toimivat yhdessä pörssirikollisten kanssa, ja haluavat rajata keskustelunaiheet, koskemaan "vain" rasismia- ja ei-rasismia. Muista tärkeistä ja vakavista asioista yhteiskunnassa, ei saisi niiden mielestä keskustella laisinkaan. Rasismikortillahan maahanmuuttoa moninkertaistetaan, se on pyhä asia mainituille neonatsi-äärifasisti-pörssirikollisille ja ääri-islamisteille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942248/rasismi-ja-ei-rasismi-hyodyttavat-porssirikollis-aarifasistien-yksipuoluejarjestelmaa#comment-122093915

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17942266/kun-keskustellaan-quotvainquot-rasismista-ja-ei-rasismista-niin-mista-silloin-ei-keskustella-#comment-122094134

      Eläkeläisköyhät kirjoittivat, että: "rasismi ei ole lainvastaisen neonatsihallituksen, akuutisti vakavin rikos, eläkeläisköyhien taloudellisesti oikeusturvattomaksi pahoinpiteleminen ja siten ennenaikaisesti köyhyyteen tappaminen on". Kirjoitus estettiin näkymästä.

      • Anonyymi

        ripulia


    • Anonyymi

      Voisin kuvitella että Anter Yasa on todella vihattu mies YLE:n uutistoimituksessa niin paljon on mies tehnyt faktantarkista YLE:n vihervasemmistolaisten toimittajien jutuista ja paljastanut puutteita niissä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1549
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1374
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1287
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1188
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      1155
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      744
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      715
    Aihe