Kuinka hyvin voisitte luottaa kumppaniinne sen jälkeen kun hän on useasti vitsaillut pettämisellä
Heittoja on tälläisiä kun, että jos mä lihoisin hän pettäis mua laihemman kans, tai lauantaina kun mies oli lähössä kavereiden kanssa ulos, niin kysyi multa että lippiksellä vai ilman ja sanoin että ilman koska näytät paljon komeammalta ilman.
Tähän mies sanoi sitten mun on vaikeampi kieltäytyä jos enemmän naisia tulee vetämään hihasta ja lähestyy.
Sitten hämmennyin vähän tästä, koska siinä ei ollut sitä vitsin sävyä mikä yleensä miehen vitseissä on.
Tähän mies vastasi että ei halua tällästä tyttöystävää joka ei voi ottaa vitsiä vitsinä.
Mies on myös joskus ohi mennen puhunut, että pettäminen vaikka sen takia että etenee työssään jne. ei ole väärin.
Nyt tuntuu et en voi luottaa enään mieheen samallatavalla kun ennen.
Pettämisellä vitsaileva mies
5
729
Vastaukset
- Anonyymi
Sanoilla on merkitystä. Ei kannattaisi koskaan, edes vihapäässä tai vitsillä, laukoa kommentteja, jotka laskevat omaa arvoa toisen silmissä. Sanottuja sanoja kun ei saa enää sanomattomiksi ja ne voivat jäädä kummittelemaan pitkäksikin aikaa. Vitsit myös usein kertovat kertojansa ajatusmaailmasta yllättävänkin paljon.
- Anonyymi
Olet niin oikeassa. Ilkeä ihminen on aina ilkeä. Ja noi on just niitä sanoja jotka jää mieleen soimaan. Eikä niistä pääse yli. Itse pistän tollasen miehen matkoihin. Puhukoon rumasti jollekkin joka kestää. Vaikka seuraavalle. Minulla on oikeus kilttiin mieheen.
- Anonyymi
Juuri tuollaista miestä en kattele 2min kauempaa vaan kävelen ennen häntä ovesta ulos.
- Anonyymi
Huonot vitsit ovat huonoja vitsejä!
Ja huono käytös on huonoa käytöstä, ihan sama millä näitä selittää.
Itsepähän siedät moista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr2702387- 971921
- 911413
Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!711130Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si171112Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman391011Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46971- 47968
- 46942
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika39905