Mika Moring vapautettu taas tutkintavankeudesta

Näinhän se on, että jos ei todisteita ole on tutkittava vapautettava.

Aika vahva näyttö kuitenkin siitä että hän on ollut mainittujen naisten seurassa ennen katoamistaan ja ajeluttanut heitä jossain korvessa. Myös se on selvää, että hänellä on taipumus väkivaltaiseen käytökseen naisia kohtaan, koska pahoinpitelyt.

Mitä ajattelette tapauksesta? Julkisuuden ansiosta toivottavasti naiset ymmärtävät pysyä kaukana hänestä.
9507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jännämies, kannattaa laittaa seurantapanta niin ruumiiden etsiminen helpompaa.

Äänestä
  • Mikä sen oikeassa kädessä on? Oikeudenkäynti videolla piilottelee kättä farkkujen taskussa. Kun tulee saliin näkee että käsi on vammautunut..Siinä kuvassa kun istuu Maijan takana pitelee kanssa oikeesta kädestä kiinni..ihmettelen ettei tätä tuntomerkkiä kukaan ole maininnut?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mikä sen oikeassa kädessä on? Oikeudenkäynti videolla piilottelee kättä farkkujen taskussa. Kun tulee saliin näkee että käsi on vammautunut..Siinä kuvassa kun istuu Maijan takana pitelee kanssa oikeesta kädestä kiinni..ihmettelen ettei tätä tuntomerkkiä kukaan ole maininnut?

    Miksi tää nyt kiinnostaa? :)

    Äänestä

No ON PERKELE tääkin jo umpikajahtanu "oikeusvaltio" jos MURHAAJIA lasketaan vapaalle jalalle ennen oikeudenkäyntiä!?

Kuin VITUN sekasin toi demla-inkvisitio ja PolPo jo on!?

Äänestä

Ei ole vapautettu vankeudesta. Ainoastaan tutkintavankeudesta, mutta hänellä on vankeutta istuttavana vielä useita vuosia useista rikoksista ja hän istuu edelleen.
Toivottavasti hänen uhrinsa löytyvät ja teot selviävät ennen kuin hän saa kakkunsa lusittua.

Äänestä

Hyvä kuulla että istuu edelleen. Lööppimedialla on tapana kirjoittaa jutut raflaavasti ja jos ei lue koko juttua saattaa tärkeä tieto jäädä lukematta. Otsikosta saa helposti sellaisen käsityksen, jos ei ole perehtynyt asioihin.

Äänestä
  • Totta. Minäkin kauhistuin uutisen otsikkoa ja luin viipymättä jutun kokonaan ja helpotuin, kun selvisi, ettei sentään vielä ole vapaalla jalalla.

    Äänestä

Tuollainen tyyppi vetää naisia puoleensa kuin magneetti rautajauhoa.

Äänestä
  • Meinaatko niin? No eipä tuo ihan umpipska ole aina ollut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näinhän se on, että jos ei todisteita ole on tutkittava vapautettava.

Aika vahva näyttö kuitenkin siitä että hän on ollut mainittujen naisten seurassa ennen katoamistaan ja ajeluttanut heitä jossain korvessa. Myös se on selvää, että hänellä on taipumus väkivaltaiseen käytökseen naisia kohtaan, koska pahoinpitelyt.

Mitä ajattelette tapauksesta? Julkisuuden ansiosta toivottavasti naiset ymmärtävät pysyä kaukana hänestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu