Että heistä on muuhunkin kuin tyhjän puhumiseen.
Menette jokainen sammuttamaan tulipaloa Kreikkaan!!
Menette jokainen sammuttamaan tulipaloa Kreikkaan!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
montako jeesustelijat ovat tälläisiä sinne järjestäneet ? https://en.wikipedia.org/wiki/Canadair_CL-415
Uskovaisellakin olisi nyt hyvä syy osoittaa lähimmäisen rakkauttaan.
Rakkautta saa ne jotka eivät puhu keijukaisista, joulupukista pallihiestä jne
ai niin keräätte itsellenne rahat ja saavutte märillä risuilla huitomaan 🤣🤣🤣
ja nyt puhun uskonnon metodeista , pätee myös debiilien yhteiskuntoiin !
Juu,rahalla saa riisua, kun palstoja seuraa
Siinä on otettu pullosta viim tipat!
Annetaan palomiesten sammutta tulipalot ja me ateistit keskitymme jumaldeluusioiden sammuttamiseen.
Mitä siitä seuraa?
Ulkopuolella ovat koirat eli homoseksuaalit, ja velhot ja huorintekijät ja murhaajat ja epäjumalanpalvelijat ja kaikki, jotka valhetta rakastavat ja tekevät.
Ja sisäpuolella pehmustetussa pyöreässä huoneessa kaltaisesi mielisairaat 😂😂😂
Ateistit sinne joutuu, kun sekoileat keijukaisten, joulupukkinne, palliheinjne kanssa!
TV6 menee salatut elämät!
Kannattaako Jumalan tahtoa vastaan taistella, edes pakanoiden?
Jumala vihaa Kreikkalaisia koska heillä oli väärät ja omat jumalat 2000v sitten
?PH. Palli Hikeä nuuskivat alkoholisoituneet Luterilaisetko metsäpalolle jotain voisivat ei ei!
t .avaaja
” Jumala vihaa Kreikkalaisia koska heillä oli väärät ja omat jumalat 2000v sitten”
Jumala ei ole tiettävästi tehnyt koskaan mitään vaan Kreikan metsäpalot johtuvat tietysti siitä, että Zeus on suuttunut runsaaseen kristittyjen epäjumalanpalvontaan Euroopassa. Zeus on salamallaan sytyttänyt tulipalot, jotka voisi hetkessä sammuttaa sateillaan, jos olisi tyytyväinen.
Jos ette usko, niin todistakaa, ettei asia ole näin.
Kuivuus johtuu siitä, että Jumalalla on eturauhasongelma, eikä hän saa virtsaa tulemaan. Siksi Kreikka on päässyt jäämään paitsi kasteluista, vaikka siellä muuten toki on kusiset oltavat.
Niin, oletetaan ettei jotain ole. Mutta se että se olematon ei koskaan ilmennä olemattomuuttaan merkitsee että niiden joiden mielestä se olematon on olematon on todistettava että se olematon on olematon.
Mutta miten todistaa olemattoman olemattomuus? No siten että se olematon tulee paikalle olevana ja kertoo olevansa pelkkä illuusio ja ettei häntä oikeasti ole olemassa.
Toisaalta jos kumminkin käy ettei se olematon tule paikalle olevaisena kertomaan että olemassa olonsa on pelkkä illuusio niin kaikki se hirveys mitä sanojen Auschwitz-Birkenau ja Holodomor ja Gulag ja Maotse Tung ja Pol Pot ja lukemattomien muiden ei ehkä enempi vaan jossainmäärin vähempi samaa merkitsevien sanojen taakse kätkeytyy jo riittää kertomaan että se olematon joko on olematon tai jos se kumminkin on oleva niin se olevainen on semmoinen ettei se mistään mitään piittaa.
"...olematon ei koskaan ilmennä olemattomuuttaan..."
Olematon ei tietenkään voi ilmentää olemattomuttaan koska se on olematon. Siksi Occamin periaate pätee tässäkin. Olemattomien väittäjän pitää todistaa väitteensä, ei sen epäilijän tarvitse todistaa väitettä perättömäksi. Olemattomien väittäjän todisteettomat väitteet voidaan ohittaa ilman todisteita, tämä tunnetaan Hitchensin partaveitsenä.
Ateisti pitää maailmankaikkeutta olemattoman vaikka kuuluu osana siihen!
Miksi ihmeessä pitäisin maailmankaikkeutta olemattomana? Tietenkin tiedämme, että maailmankaikkeus on olemassa. Tiedämme valtavasti jopa sen synnystä.
Just niin tyhjästä???
Miksi? Kreikkahan on kristytty maa.
Niin on suomikin ja moni muukin
Jumala on mieltynyt pikkupoikien esinahkoihin ja pallihien tuoksuun.
Leppyisikö hän ja sammuttaisi metsäpalot jos leikkaisi nappulat riittävän monelta kristityltä ja uhraisi ne hänelle?