Leiriytyminen kielletty

Anonyymi-ap

Niuvan sairaalan P-paikalla ei saa leiriytyä!!

6

340

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei haittaa ,minulla on Niuvassa pyöreähuone ,matkakulkimeni saa seisoa P-paikalla kun olen ladattavana

      Palstavahti Joksu

      • Anonyymi

        Onko sinulla pyöreässä huoneessa caravan grilli?


    • Anonyymi

      Näin on.

      Leiriytyminen on sallittu vain erikseen varatuilla leirintäalueilla. Luvallista ei ole leiriytyä parkkipaikoilla tai toisen omistamilla maa-tai metsäalueilla.

      Yöpyminen on tietysti sallittua lain määräysten mukaan toimiville, mutta silloin pitää olla tohvelitkin vaunun sisäpuolella.

      • Anonyymi

        Se on laissa sanottu että jos ei muuta paikkaa sillä hetkellä ole niin yöpyminen on sallittu vaikka toisen tontilla jos ei siitä ole haittaa talon asukkaille ! tutustukaa jokamiehenoikeuksiin !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on laissa sanottu että jos ei muuta paikkaa sillä hetkellä ole niin yöpyminen on sallittu vaikka toisen tontilla jos ei siitä ole haittaa talon asukkaille ! tutustukaa jokamiehenoikeuksiin !

        Ei ole mitään jokamiehen oikeuksia? Entäs jos on nainen tai muun sukupuolinen?
        On olemassa JOKAISEN OIKEUDET!


      • Anonyymi

        Eilen näin kaksi Saksalaista Metsähallituksen maalla, olivat liikkeellä vanhalla Transportterilla joka oli rakennettu retkeilyautoksi. Olivat kaataneet rannasta suuren kelon, tyvi Ainakin 40cm tai jopa 50cm.
        Siitä hakkasivat polttopuita. Kalastus koko päivän rannoilla, isot tulet oli koko ajan. Olivat leiriytyneet niin että näytti siltä että aikovat olla pidempäänkin paikalla.
        Paikassa ei ole edes virallista nuotiopaikkaa.
        Saata** polttivat Rovaniemen ja nyt polttavat kelotkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      133
      10589
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5090
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      43
      2291
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2098
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      28
      1996
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1631
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1452
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1124
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      33
      1081
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      997
    Aihe