Leiriytyminen kielletty

Anonyymi-ap

Niuvan sairaalan P-paikalla ei saa leiriytyä!!

6

403

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei haittaa ,minulla on Niuvassa pyöreähuone ,matkakulkimeni saa seisoa P-paikalla kun olen ladattavana

      Palstavahti Joksu

      • Anonyymi

        Onko sinulla pyöreässä huoneessa caravan grilli?


    • Anonyymi

      Näin on.

      Leiriytyminen on sallittu vain erikseen varatuilla leirintäalueilla. Luvallista ei ole leiriytyä parkkipaikoilla tai toisen omistamilla maa-tai metsäalueilla.

      Yöpyminen on tietysti sallittua lain määräysten mukaan toimiville, mutta silloin pitää olla tohvelitkin vaunun sisäpuolella.

      • Anonyymi

        Se on laissa sanottu että jos ei muuta paikkaa sillä hetkellä ole niin yöpyminen on sallittu vaikka toisen tontilla jos ei siitä ole haittaa talon asukkaille ! tutustukaa jokamiehenoikeuksiin !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on laissa sanottu että jos ei muuta paikkaa sillä hetkellä ole niin yöpyminen on sallittu vaikka toisen tontilla jos ei siitä ole haittaa talon asukkaille ! tutustukaa jokamiehenoikeuksiin !

        Ei ole mitään jokamiehen oikeuksia? Entäs jos on nainen tai muun sukupuolinen?
        On olemassa JOKAISEN OIKEUDET!


      • Anonyymi

        Eilen näin kaksi Saksalaista Metsähallituksen maalla, olivat liikkeellä vanhalla Transportterilla joka oli rakennettu retkeilyautoksi. Olivat kaataneet rannasta suuren kelon, tyvi Ainakin 40cm tai jopa 50cm.
        Siitä hakkasivat polttopuita. Kalastus koko päivän rannoilla, isot tulet oli koko ajan. Olivat leiriytyneet niin että näytti siltä että aikovat olla pidempäänkin paikalla.
        Paikassa ei ole edes virallista nuotiopaikkaa.
        Saata** polttivat Rovaniemen ja nyt polttavat kelotkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      171
      1176
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      71
      990
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      820
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      72
      747
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      47
      728
    6. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      79
      661
    7. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      37
      607
    8. 28
      605
    9. IS Viikonloppu 25.-26.7.2026

      Lähes kymmenen vuotta kestänyt putki täysiin 3.0 ristikoihin on Skytän osalta ilmeisesti nyt ohi. Kollegat ovat arvioin
      Sanaristikot
      67
      601
    10. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      46
      589
    Aihe