Jälleen pettymys

Anonyymi-ap

Olin musakeikalla, joka kesti tunnin. Moni tuntui olevan puolison tai kavereiden kanssa. Ei matchia! Kävin istumassa iltaa klo 23 asti terassilla, mutta lähdin pois, kun siellä ei mitään tapahtunut. En viittinyt mennä seuraavalle, kun rahat menee tätä myötä. Terasseillakin näyttää olevan pariskuntia ja kaveriporukoita. Neuvotaan menee ihmisten ilmoille, mutta eihän tuolla p..kele kukaan oo hakemassa seuraa ja huono oli tarjonta! Milloin ja missä tapaan ihanan oman miehen?!? Deittiappiksissakin harva tuntuu olevan tositarkoituksella liikenteessä.

3

697

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olen kyllä vähän eri mieltä. Sinulla on mukava harrastus mennä keikoille ja ainakin Tinder on täynnä näitä miehiä, jotka hakevat seuraa keikoille.

      En itse käy keikoilla, vaan etsin koulutettuja ja hyvin on löytynyt seuraa. Aika usein jätän tykkäämättä, jos mies on laittanut että etsii hupia hetkeksi tai että ei tiedä mitä hakee.

      Tämä yksi sankari, jota tapailen, on vieläkin en tiedä mitä haluan statuksella kun tapailemme ja siitä oppineena keskityn itselleni sopiviin.

      Vinkki, mieti hyväksytkö moniavioisuuden tai nämä mustat sydän jutut. Siinä on kanssa ihmistyyppi, jonka kanssa juttu ei toimi.

      • Anonyymi

        Mäkin skippaan ne, jotka eivät tiedä mitä hakee, kevyttä seuraa, ja lyhyt juttu käy, vaikka pitkä hakusessa. Ei kiinnosta polyamorisuus, ei kiinnosta musta sydän ja kahleet, vaan oikeasti fiksu ja koulutettu mies! Jonka kanssa voi keskustella asiasta kuin asiasta.


    • Anonyymi

      Tervetuloa feminismin puhdistamaan maailmaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      823
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      43
      794
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      758
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      743
    6. 51
      647
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      587
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      103
      500
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    13. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    14. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      475
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      421
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      397
    Aihe