Olin musakeikalla, joka kesti tunnin. Moni tuntui olevan puolison tai kavereiden kanssa. Ei matchia! Kävin istumassa iltaa klo 23 asti terassilla, mutta lähdin pois, kun siellä ei mitään tapahtunut. En viittinyt mennä seuraavalle, kun rahat menee tätä myötä. Terasseillakin näyttää olevan pariskuntia ja kaveriporukoita. Neuvotaan menee ihmisten ilmoille, mutta eihän tuolla p..kele kukaan oo hakemassa seuraa ja huono oli tarjonta! Milloin ja missä tapaan ihanan oman miehen?!? Deittiappiksissakin harva tuntuu olevan tositarkoituksella liikenteessä.
Jälleen pettymys
3
653
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kyllä vähän eri mieltä. Sinulla on mukava harrastus mennä keikoille ja ainakin Tinder on täynnä näitä miehiä, jotka hakevat seuraa keikoille.
En itse käy keikoilla, vaan etsin koulutettuja ja hyvin on löytynyt seuraa. Aika usein jätän tykkäämättä, jos mies on laittanut että etsii hupia hetkeksi tai että ei tiedä mitä hakee.
Tämä yksi sankari, jota tapailen, on vieläkin en tiedä mitä haluan statuksella kun tapailemme ja siitä oppineena keskityn itselleni sopiviin.
Vinkki, mieti hyväksytkö moniavioisuuden tai nämä mustat sydän jutut. Siinä on kanssa ihmistyyppi, jonka kanssa juttu ei toimi.- Anonyymi
Mäkin skippaan ne, jotka eivät tiedä mitä hakee, kevyttä seuraa, ja lyhyt juttu käy, vaikka pitkä hakusessa. Ei kiinnosta polyamorisuus, ei kiinnosta musta sydän ja kahleet, vaan oikeasti fiksu ja koulutettu mies! Jonka kanssa voi keskustella asiasta kuin asiasta.
- Anonyymi
Tervetuloa feminismin puhdistamaan maailmaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3584265Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1413728KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti862584Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92421Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112234Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511907- 1191808
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181798Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241409Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551095