Saako enää näyttää elokuvia joissa lennetään?

Sehän voisi herättää ihmisissä kaukomatkustushaluja.
3150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kaukomatkustus vähenee tulevaisuudessa kun saadaan hienoja ja uskottavia pelejä, joissa luodaan virtuaalinen ympäristö (museot, nähtävyydet yms). Se on varmastikin monille ihan riittvä tapa kokea uusia paikkoja ja kohteita vatsinkin kun oikeat matkat ovat usein aika rasittavia ja sääkin voi olla liian kuuma.

Äänestä
  • Ja pitkät lentomatkat ne vasta rasittavia turistiluokassa voivat ollakin. Istuintilaa on vähän ja vähänkin isompi ja harteikkaampi matkustaja ei oikein mahdu istumaankaan kunnolla.

    Äänestä

Mihin sinä sieltä Jakomäestä lentäisit? Siis muuta kuin pubista ylos.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sehän voisi herättää ihmisissä kaukomatkustushaluja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu