Eipä maalata p---ja oksalle

Anonyymi-ap

Luin juuri artikkeli, josa ennustettiin taas paljoista avio - ja avoeroista.
Loma on kuulemma vaikeaa aikaa perheille.

Sanon vakavasti, että miettikää monen monta kertaa, ennen kuin noin typerän perusteella alatte lusikoiden jakoon. Elämä ei todellakaan kenenkään unelmia täytä, eikä tule täyttämään kumppania vaihtamalla.

Elämme koko maailmassa erittäin herkkää muutosten aikaa, on ollut pandemia, joka pakotti olemaan kotona, jopa etätyössä, etäkoulussa. Sitten tuli naapurin sota, joka sai rajat kiinni ja aiheuttaa paljon muutosta jokaisen elämään.
yritykset joutuvat koville, joka aiheuttaa työttömyyttä ja koteihin taloudellisä ja henkisiä vaikeuksia.

Nyt pitäisi seistä tanakasti omilla jaloilla ja pitää perhe koossa, sen puolison vaihto vaikeuksien vuoksi ei todellakaan auta, vaan on etsittävä se tie siihen onneen takaisin, joka oli silloin yhteen mennessä. Ei se ole kadonnut, vaan nämä vaativat ajat saavat kiistoja aikaan ja todellakaan edes sitä kesälomaa ei voi viettää, kun jatkuvasti täytyy useiden laskea rahankäyttönsä tarkkaan.

Aina nämä ajat menee ajan kanssa ohi ja tärkeintä on nyt luvatun mukaan elää vielä enemmän yhtä tässä vastamäessä.
Itse olisin lasten ja puolison vuoksi tekemään kaiken voitavan, toki rahaksi en voi muuttua minäkään.

Toivon todella, että mitä vähemmän eroja, sitä parempi, se onni löytyy aina perheestä.
Jos onnea etsit seksistä, se on addiktio ei onni , huume on sama asia, toivon, että kukaan ei lähde tuolle tielle. Seksi löytyy kotoa, kun eletään yhdessä vaikeista ajoista huolimatta.
Niin ei sitä aina saa ulkomaan lomamatkaa, ei edes kotimaan, on osattava elää kotona ilman tylsääkin aikaa yhdessä. Aina ei ole tekemistä ja toinen saattaa ärsyttää. Pitää löytää uudelleen se punainen lanka, se kyllä löytyy kun oikein yrittää.

1

255

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        61
        1179
      2. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        42
        891
      3. Rakastan häntä

        Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
        Ikävä
        51
        651
      4. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
        Maailman menoa
        325
        647
      5. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        116
        626
      6. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        618
      7. Naiselle Kuuleppa Tämä

        Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
        Ikävä
        38
        605
      8. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        93
        600
      9. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        75
        566
      10. Onko mun toinen

        Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
        Ikävä
        56
        564
      Aihe