Viinamieshän kertoo, että naisia isketään baarissa ja monet väittävät vastaan.
Missä muualla naisia tapaa?
1. Työpaikalla: Ei käy, koska voit pilata helposti hyvän työkaveruuden jos homma menee pieleen.
2. Julkisissa liikennevälineissä: Naiset omien sanojensa mukaan eivät halua tulla isketyksi julkisissa paikoissa (kiusallista) kaikkien edessä.
3. Kuntosalilla: Sama kuin 2. Moni haluaa myös tehdä treeninsä rauhassa. Iskuyritykset antavat kuvan, että miehet kyttää. Moni myös käyttää kuulokkeita sulkeakseen pois muun maailman.
4. Ruokakaupassa: Just joo. Harva on romanttisella päällä kun haalivat hengenpitimiksi ruokaa.
Baariin useimmat ovat tulleet tapaamaan ihmisiä ja rentoutumaan ja normi nainen voi olla jopa pettynyt, ellei häntä ole yritetty iskeä illan aikana.
Missä muualla naisia tapaa?
1. Työpaikalla: Ei käy, koska voit pilata helposti hyvän työkaveruuden jos homma menee pieleen.
2. Julkisissa liikennevälineissä: Naiset omien sanojensa mukaan eivät halua tulla isketyksi julkisissa paikoissa (kiusallista) kaikkien edessä.
3. Kuntosalilla: Sama kuin 2. Moni haluaa myös tehdä treeninsä rauhassa. Iskuyritykset antavat kuvan, että miehet kyttää. Moni myös käyttää kuulokkeita sulkeakseen pois muun maailman.
4. Ruokakaupassa: Just joo. Harva on romanttisella päällä kun haalivat hengenpitimiksi ruokaa.
Baariin useimmat ovat tulleet tapaamaan ihmisiä ja rentoutumaan ja normi nainen voi olla jopa pettynyt, ellei häntä ole yritetty iskeä illan aikana.
Vastaukset 89
Vanhimmat
Ja kuitenkin selkeä vähemmistö suomalaisten parisuhteista alkaa baareissa. Kaveripiirit, opiskelupaikat, työpaikat ja harrastukset, siellä ne parisuhteet oikeasti alkavat.
Totta, monet yhden yön jutut tai lyhytsuhteet sen sijaan alkavat alkoholin tms. voimalla.
Sehän on itsestä kiinni. Sille nyt ei mitään mahda, että jos omat toiveet ovat ihan vääränlaisissa ihmisissä, niin ei niitä saa. Eikä se ole edes ulkonäöstä tai iästä kiinni, vana ihmisessä on muitakin ominaisuuksia. Jos on itse ulkonäkökeskeinen, niin ikävä kyllä se karkottaa kaikki ei-ulkonäkökeskeiset. Ja tämä ei ole moite, vaan kylmä tosiasia.
Kaveripiireissä ja opiskelu piireissä ja työpaikka porukoissa juodaan viinaa ja tutustutaan. Sitten menevät kännissä sänkyyn ja alkavat seurustelemaan. Viina on suuressa osassa sielläkin että parisuhteita syntyy. Ne suhteet ei ala siellä työpaikan kahvihuoneessa vaan sitten kun pidetään saunailtoja ja juodaan viinaa.
T: viinamies
Eipä läheskään kaikissa juoda. Harva esimerkiksi on siellä opiskellessaan kännissä ja töissä ollessaan kännissä, mutta parisuhteita siellä kyllä syntyy. En tietenkään voi kieltää, etteikö viina olis sinulla ainoa tapa tutustua ihmisiin, mutta valtaosalle muista ihmisistä viina on tapa mokailla ja harrastaa korkeintaan sellaista seksiä, joka olisi kannattanut jättää väliin. Parisuhteita sen voimin harvemmilla syntyy.
Mulla viina tekee sen, ettei kulli nouse.
Voiko siihen sitte vaikuttaa?
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17958412F
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Raitis mammanpoika istuu kotisilla vaan yksin mietteissään.
Työpaikalla:
Kyllä, olen ollut parisuhteessa työpaikan ihmisen kanssa.
Opiskeluissa:
Kyllä, olen seurustellut opiskelutoverini kanssa.
Harrastuksissa:
Kyllä, olen suhteessa harrastuksessa tapaamani ihmisen kanssa.
Baarista tai kännissä ei ole ikinä tarvinnut "iskeä" naista.
-keinovaginamies-
"Baarista tai kännissä ei ole ikinä tarvinnut "iskeä" naista."
Kyllä siinä tapauksessa tarvitsee kun haluaa himoitsemana tytön kaltaisen tytön. Naisia ja sitä vanhempia naissukupuolisia siellä joutuu juoksemaan pakoon.
Otan osaa, jos olet noin epähaluttava. Normaasti ne tytöt tulevat itse tyrkylle.
Puisto on hyvä paikka missä voi tutustua naisiin. Ensin odotetaan pusikossa puolituntia kunnes siinä vieressä olevalle penkille istahtaa nainen ja tämän jälkeen hyökätään nopeasti sieltä puskasta tekemään lähempää tuttavuutta naisen kanssa ennenkuin joku muu mies ehtii ensin. Tämmöisiä ovat nämä ihmisten keskinäiset soidinmenot.
tuo kuvaus ei oikein sovi suomalaisiin....
Puistoraiskaajat on vanha suomalainen tapa juontaen juurensä ties mistä aikaan...
Siinä nyt pähkinä purtavaksi, mistä muualta sen heilan voisi pyydystää, kuin juomaloista.
Mitä näitä juttuja lukee, niin ilmeisesti nykyään pariutuminen on vähän kuin poissa muodista, jolloin sinkkuna viihtyvät on poissa valikoimasta. Ja vapaat varausta vailla olevat on nirsoja?
Ei voi kuin sanoa yhtään ilkkumatta, että onneksi en enää ole kumppania etsimässä. Sellaista kun tuskin mistään enää löytyisi, jonka kanssa olisi helppo ja hyvä olla. Juottolatkaan kun ei minua kiinnosta ja harrastuksissa en käy.
Kaveripiiri on supistunut hyvin pieneksi, melkein olemattomaksi ja missään en hengaile ihmisten ilmoilla muutenkaan. Eli ihan mahdotonta olisi tässä iässäkin vielä!
Minua, kun ei miehetkään kiinnosta nykyään yhtään.
Yritä Lillistä?
Tuota muuten ihan okei idea, muttei heteroa (Lillis) kannata yritellä. Se olis turhaa, kun tietää ettei toinen kiinnostu, kuin miehistä.
Joten enpä viittis lyödä päätäni seinään ja sinkkuna olisi varmasti varsin mukavaa elää vaihteeksi muutenkin.
Aloituksesi kohtien 2.-4. osalta on useimmilla se yksi ja sama yleinen ajatusvirhe: iskeminen.
Mitäpä jos unohtaisitte ns. perinteisen iskemisen ja keskittyisitte ihan vain juttelemaan ja jos juttua syntyy, heittämään huulta, ehkä jopa kevyesti flirttailemaan? Likimain ketä tahansa voi puhutella kohtien 2.-4. tilanteissa ja jos toinen ei kaipaa mitään kontaktia, niin se kyllä selviää parissa sekunnissa. Jos taas kontakti ei heti tunnu vastenmieliseltä, voi juttua syntyäkin.
Jos se takaraivoon iskostettu ainoa asia on saada iskettyä nainen ja siten päästä pukille, asap, niin sitten kannattaa keskittyä vain baareihin ja ehkä Tinderiinkin. Keskimääräinen nainen ei kuitenkaan ole esim. ruokakaupassa mielessään seksi, siis yleensä, niin on aika turha edes yrittää hetiellä suoraan oman elämänsä parhaita iskureploja, niillä saa luultavasti vain välittömät rukkaset parin lentävän tonnikalapurkin saattelemana. Jutustelu taasen voi ollakin ihan paikallaan, riippuu tilanteesta.
Sitten varmaan tarttee poistaa ne läskit naamasta, eikö?
No jos sen haluaa nähdä niin, että kaikkialla on vain esteitä, niin ei mulla siihen ole vastauksia. Mä taas näen sen ihan toisin.
Kyse on pitkälti omanarvontunnosta. Jos omasta mielestä peilistä katsoo takaisin kaljamahainen keski-iän ylittänyt harmaantunut läskinaamainen ja kumaselkäinen kääkkä, kehäraakki joka hädin tuskin jaksaa itseään siirrellä, niin mulla ei ole siihen neuvoja. Paitsi se peiliin katsominen, mutta jos sinne katsoessaan on jo ennalta päättänyt mitä siellä näkee, niin sitten sekään neuvo ei ole mistään kotoisin.
Jos hyvä flaksi ei käynyt alle nelikymppisenäkään niin syy hyvän flaksin käymättömyyteen ei liene viisikymppisyys l. ikä.
Ai. Muistelin että 12 vuotta olit ollut ilman fyysistä kontaktia naissukupuoleen. My mistake.
Mitä vikaa on harmaissa hiuksissa. Ite aloin harmaantuu naisena 35 vuotiaana ja odotan että koko pää on harmaantunut. Ollut koko iän tumma niin vaihtelua kun sitten on luonnostaa vaaleampi hiuksinen.
Kuka vittu haluu miehen jolla ei ole yhtään itsetuntoa ja valittaa koko ajan kaikesta. Mikään helvetti ei ole hyvin. Koko ajan vali vali vali sitä ja tätä.
mä en usko että olisit yhtään sen itsevarmenpi vaikka sulla olis muun väriset hiukset. Luuletko oikeesti ettei sulla ikä näy jo naamassa. Syytät vaan hiusten harmautta. Kuule on paljon harmaa hiuksisia joilla on hyvä itsetunto ja hyvä elämä. Sä pistät harmauden syyksi sille ettei naiset lähesty. Hommaa ekaks itelles itsetunto ja lopeta valittaminen.
eikö sun pitänyt tappaa ittes jo eilen. eikö ole miestä muuta kuin uhoomaa itsetuhoisuudella.
C moresta tuli eilen joku elokuva ruotsalainen Ovesta, joka yritti tappaa ittensä, mutta aina siinä tuli joku keskeytys. mutta mä en nähny sitä loppuun kun se telkkari huomas ettei mulla oo sitä korttia ja katkas sen lähetyksen. Että mä en tiedä miten se loppuu. mutta kato toi elokuva. ja muista olla vahingon ilonen. kato mulla ei oo seksiä ollu ikinä kenenkään muun kun itteni kansa ja seurustellu oo koskaan.
Pikainen googletus annetuilla tiedoilla ja siinä se on:
https://en.wikipedia.org/wiki/A_Man_Called_Ove_(film)
Löysin nimen: Mies, joka rakasti järjestystä, En man son heter Ove
Oli näemmä saanut aika hyvät arvostelut, niin ei varmaan ole huono leffa ensinkään.
Jep, on tullut havaittua että Pohjoismainen leffatuotanto elää kultakautta.
No sehän on vaan hyvinkin sharmikasta🤗 ei harmaa väri tee ihmisestä yhtään sen huonompaa.
No sama homma täällä päässä.. Mutta sekin on vaan sitä ikääntymisen tuomaa ”vanhuutta”.
Toivottavasti elämäsi helpottuu.🙏
Kiitos🤗
"Keskimääräinen nainen ei kuitenkaan ole esim. ruokakaupassa mielessään seksi"
Tuo on mummelilogiikkaa. Tyttö joka kaipaa seksiä (coitus, kopulaatio) on vastaanottavainen kaikkialla.
"Iskeminen" tarkoittaa siis tytön viettelemistä hetekan jousia venyttelemään. Tämä leikki on leikittävä jotta parisuhde voi viettelijän ja vietellyn välille kehittyä. Oikeita parisuhteita jotka syntyvät muulla tavoin, kuten neuvottelemalla, esiintyy vain epä-tosi TV-sarjoissa ja ne syntyvät rahan (palkkioiden) voimalla. Ja sellaista utopiaa tietenkin kuvataan saduissa ja elokuvissa yms.
No siis nimenomaan juuri noin. Iskemällä on oikeasti tosi vaikea kenenkään kiinnostusta saada. Siihen touhuun pätee sama, kun noihin Tindereihin ja Tandereihinkin - vaikutus pitää tehdä hetkessä ja lähinnä pelkällä ulkoisella habituksella. Sen sijaan kun ihan vaan juttelee ihmisenä ihmisille, vailla sen kummempaa iskuyritystä, kiinnostusta löytyy paljon helpommin. Ihmiset tuppaavat haluamaan ensin vähän tutustua ja sitten vasta kiinnostuvat.
Ei harmaissa hiuksissa mitään vika ole. Oma ensimmäinen poikaystäväni harmaantui ohimoiltaan jo alle 25:na ja hän oli pienen kauhistelun jälkeen siihen vain tyytyväinen .
"Likimain ketä tahansa voi puhutella kohtien 2.-4. tilanteissa ja jos toinen ei kaipaa mitään kontaktia, niin se kyllä selviää parissa sekunnissa. Jos taas kontakti ei heti tunnu vastenmieliseltä, voi juttua syntyäkin."
Mummelilogiikkaa. Keskustelua tietenkin voi syntyä. Onko kenellekään syntynyt minkäänlaista seksuaalista suhdetta tuolla keinolla? Tuntematon mies ilmestyy tyhjästä puhuttelemaan tyttöä.
"Iskeminen" taitaa tarkoittaa eri ihmisille eri asiaa, etenkin eri ihmisryhmille kuten miehet, tytöt, ja wanhat naiset/mummelit.
Tinderistä löytyy helposti yhden illan 'juttuja', samoin juottoloista, niissä "isketään" Vakaa parisuhde syntyy todennäköisimmin oikeassa elämässä.
Eipä se oikeastaan tarkoita, ei aunakaan tuolla jaolla. Et selvästikään ole tyttö, kun tuollaisia kuvittelet.
Tuo lainaamasi kohta on nimemomaan se, miten syntyy parisuhteita. Tuo jälkimmäinen taas on se tapa, jolla syntyy korkeintaan virheitä, joita kadutaan molemmin puolin katkerasti, jos edes niitä.
Eikös palstalla ole sanottu, että saa olla kaljuuntuva, harmapäinen ja naama kuin perunasäkin pohja, kunhan on massia ja titteleitä joita nainen voi hyödyntää ja kokea olevansa rinsessa? 😄
Joten ei muuta kuin rahakoneet laulamaan.
Sitten kun on rahakoneet painaneet tukoittain rahnaa ja tittelit näyttää likendissä leuhkoilta voit tehdä profiilin eliittikumppaneihin. Eliitti elämää edustellen, kyllä sieltä joku elitisti löytyy rumemmallakin naamalla. Näin on palstalla sanottu. 😊
Jos koet tarpeelliseksi aloittaa kommenttisi toisen hahmon arvostelulla, niin tyhmempikin (minä myös) ymmärtää että et mainittavammin käytä kommentointiin aivojasi, vaan egoasi. Vaan se suotakoon sinulle, ilmeisesti se on toiminut sinulle hyvin tähänkin saakka.
Mulla on Linkkarissa totaalisen antiikkiset tiedot jostain vuodelta 2005 tms. eikä ole tarvetta kyllä päivittääkään, kaikki duunini olen hankkinut puhumalla, kertomalla että on paras ratkaisu henkilöstötarpeisiinne, näihin ja noihin, juuri niin, niihin joita ette olleet edes vielä huomanneet. On töitä riittänyt.
Naisiin tutustuu vain viinaa juomalla. KYllä minä nuorena yritin ihan selvinpäin naisiin tutustua mutta sain aina pakit. Ihmettelin miksi kavereilla on tyttöystävät ja ne oli tavanneet naisia baareissa ja bileissä jossa viinaa juodaan. Minäkin menin sitten porukoihin ja bileisiin ja pian tapasinkin yhden naapurissa asuvan tytön jonka kanssa seurustelin vuosia. Voihan siellä työpaikalla jutella naisten kanssa mutta ei ne suhteet niin ala vaan sitten kun juodaan viinaa pikkujoulubileissä.
T: viinamies
Minulle tuli mieleen että onko sittenkin hyvä mennä illanviettoon ikäistensä kanssa iltaa viettämään. Jospa sieltä kuitenkin löytyisi sopiva kumppani. Toisaalta jos menen uudelle alueelle töihin niin saatta sieltäkin pongata sopivan ihmisen.
tunnen jotain paikkoja tuossa mm-ralli jyväskylässä, tunnistan, mutta pahaa asfallttia ja hiekkaakin välillä voi olla, ja kovaa vauhtia kaupungin keskustassakin
Välillä voi lukea välistä https://youtu.be/vxB06fmOnA4
Olen juonut 20 vuotta ja maksa paskana . Yhtäkään naista ei ole löytynyt . Laatikkoleuka pitää olla silti vaikka juokin . Sillon löytää naisia kun on täydellinen .
Hauska vitsi. Mutta oikeasti, ulkoisesta olemuksesta on jotain etua, mutta riittää mainiosti että miehellä on miehen mieli. Ei ole polvillaan eikä ole nimeltään Anteeks Nieminen: https://www.youtube.com/watch?v=A08SJ_qhigU
Maksa on muuten ainoa sisäelin, jolla on kyky korjautua.
Suurelle osalle nuorista tytöstä selvästi häntä vanhempi mies on ilmaa, jos sitäkään. Mutta pienelle osalle nuorista tytöistä miehen iällä ei ole juurikaan merkitystä, ja pienelle osalle nuorista tytöistä miehen suurempi ikä on toivottua.
Viinamiehillä on maksakirroosi.
Noinko on käynyt.
Noinko on käynyt.
kyllä nälkä ja jano isännän kotiin ajaa ja viidakkoonkin kuin joku amazing race jutussa, jano ajaa isännät viidakkoon.
Viinamiestä kannattaa uskoa. Vain viinaa juomoalla voi tavata naisia ja löytää kumppanin.
t. viinamies
Juomoalla? Ethän sä osaa edes kirjoittaa 😂
Minä en mene enää kertaakaan illanviettoon.
Ei viinamies väärässä ole. Olen minä tavannut oman tyttöystäväni baarissa. Olisin varmasti sinkku jollen olisi baareissa käynyt. Moni kaverini löytänyt vaimonsa tai tyttöystävän baarista kuten isoveljeni myös.
viinsamies ei ole viisaammassa kuin hammastahna-tuubi
Jos olet tyhmä kuin Timo-niminen, menet katsomaan ralliautojas.
Viinamies on sikälikin oikeassa, että baarista lähtee mukaan jurrisia naisia sänkyyn helposti, jos heitä riesakseen haluaa raahata.
Ei naiset baarissa juo viinaa. Muutaman siiderin korkeintaan. Kyllä naiset silti haluaa miehen kanssa seksiä ja sen kumppanin löytää ja sen takia naisetkin baareissa käy.
Et ole tainnut sitten koskaan baareissa jäydä, jos luulee, etteivät naiset siellä juo alkoholia. Eivät varmaankaan raakaa viinaa monikaan, mutta viinaa niissä niiden "koktaileissa" on.
yuollsaiset kuin jos korjaa jotain vammasa jollsain sdpry-purkillas, sains pitäisi käyhdä lääkärillä tarkistamassa.
vai oletko tyhhmä kuin automies.
Viinamies on aina oikeassa. Viinaa juomalla mies tutustuu naisiin baarissa. Turha sitä kotona murehtia vaan lähdet baariin juomaan viinaa rohkeasti. Miehen on se aloite tehtävä jos haluaa kumppanin löytää.
T: viinamies
kpli juyyukin ryyä miyrn boiy krtyos miten käöosolsodredyo kpysom brts bipysboslom bs,,pks kpyrmlom b'öosolsodrdyo
rengaskin rikki jas koko sauton alusdtsakin kokonassan rikki joillsain kilpsilijoills jybädkylän tsllidds
Oma kokemukseni on kyllä ihan täysin muuta.
1. Työpaikat on ehdoton numero yksi parisuhteiden muodostumiseen. Valtaosa tuttavapiirini parisuhteista on muodostunut töissä tai töiden kautta. Ei todellakaan pikkujouluissa tai kesäjuhlissa pikkuhiprakassa, vaan arkisesti töissä ja selvinpäin.
2. Julkisessa liikennevälineessä ... no mikä jottei, mutta onhan siellä ruutua tuijottaviin ihmisiin vaikea mitään kontaktia ottaa. Pysäkit ja odottelutilanteet onkin sitten ihan eri juttu. Itse olen alottanut pitkän parisuhteen bussipysäkiltä ja onpa yrittänyt bussikuskikin kerran iskeä.
3. Tuo voi pitää ihan paikkansa. Itse en noita harrasta, mutta ei kyllä kiehtoisi ajatus, että hikisenä treenaa ja sitten joku yrittäisi tulla iskemään. Mutta kyllä kai sielläkin myös muita hetkiä on kuin se itse treeni?
4. Ruokakauppa ... no mikä jottei, jos nyt ei ihan niitä kiireisimmän oloisia ala jututtamaan.
Ehkä mä olen sitten sellainen helposti lähestyttävän oloinen, kun mulle on vähän missä sattuu tultu juttelemaan ja samaten alotan myös itse juttelen helposti, jos on sellanen tyhjempi hetki ja joku, joka nyt ei ole ihan ruutuunsa hautautunut, siinä vieressä.
Ai niin ja baareista nyt ei ole ikinä löytynyt edes oman porukan ulkopuolista juttuseuraa. Eihän niissä edes pysty mitään kenenkään kanssa puhumaan. Mulle baareihin mennään pitämään hauskaa ja bailaamaan omassa porukassa, omien kavereiden kesken. Ei siellä ketään muita huomata, eikä kiinnostakaan.
Meinaatko että jokaisessa työpaikkassa joku pariutuu työkaverin kanssa. Baarit on siis turhia, miksi baareja on olemassa jos kerran työpaikoilla niin helposti löytää kumppanin.
Outo kysymys. Enhän mä sanonut mitään tuon kaltaistakaan. Eihän kaikissa työpaikoissa edes vietetä aikaa työkavereiden kanssa, vaan voidaan työskennellä myös ihan yksikseen. Eikä kaikissa työpaikoissa ole useampaa sukupuolta, että heterolle niissä pariutuminen voi olla vaikeaa.
Pariutumisen baarit ovat ihan nollapaikkoja kyllä, valtaosalle ihmisistä, varsinkin nuoremmissa sukupolvissa. Vaan on niissä ihan mukava käydä kavereiden kanssa joskus rentoutumassa.
Mulla oli kans työpaikat sellasia yhden sukupuolen työpaikkoja, kun rakennustöitä tehtiin. Ja oltiinhan sitä likasia ja hikisiä, ettei senkään suhteen halunnu pariutua. mutta en sitten tiedä oliko se onneks vai onnettomuudeksi kun en koskaan pariutunu, kun ei ole sitä vertailukohtaa. Baarit oli tosiaan tosi tylsiä, kun sillon kun oli iässä että ois voinu pariutua ja mahdollisesti vielä lapsiakin tulla. niin baareissa sai polttaa ihan sisätiloissa, niin oli se hirvee haju, että vieläkin meinaa oksentaa, ja sekin onni ettei siellä sitten pariutunnu.
tuollainen on vähän hassuakin sinänsä koska jooh itselle sattui, ei löytynyt löytyi ilmanraikastimia niin niilla ampuu jalkaan jotta ei vuoda verta.
Olipa paikka mikä hyvänsä niin miehen on tehtävä aloite. Nuorempana uskalsin joskus humalassa mennä juttelemaan, nykyään en uskalla enää sitäkään joten tällaiselle miehelle on ihan sama onko baarissa vai ei.
EI VIINAMIES OLE OIKEASSA, JOHAN SE OMA MAINOSKIN SIITÄ KERTOO.
aika hyvä jos itse tekee johonkin sormeenkin pienen vertavuotavan haavan jos hgaluaa kokeilla jotain juttua
tuollainen aika hyvä jos vahingoittaa itse itseään vaikka painamalla nuppineulallakin sormeen, mitä tapahtuu.
Kyllä, mutta eivät nykyajan naiset ansaitse hyvää miestä vaan juoppopaskan.
Kukaan nainen ei juoppopaskaa ansaitse.
Sinulla unohtui tuosta listasta se nykyään kenties yleisin keino, eli netti tai erilaiset sovellukset (Tinder etupäässä).
No ei naisetkaan saa seuraa vaan pelkästään sillä, että ovat sukupuoleltaan naisia. Jonkin verran saattaa naisille tulla yhteydenottoja, mutta voin kokemuksesta sanoa että sen ekan livetapaamisen jälkeen tälläiset munkaltaiset rumemmat naiset jätetään sikseen. Eli korkeintaan sen yhden livetapaamisen saat, jos olet rumempi nainen, mutta jatkoa on turha odotella.
Ei baari sinänsä huono paikka löytää kumppania ole, mutta ei suinkaan ainoa. Kumppanin voi löytää mistä vain, mutta hienotunteisuutta kannattaa noudattaa esim juuri kuntosalilla. Voi vaikkapa mennä juttelemaan ihan myina miehiä/naisina/sukupuolettomana ja unohtaa kaikenlaiset iskureplat. Jos juttu jatkuu ja toinen osoittaa kiinnostusta, niin siitä on aika helppo jo kysyä vaikka numeroa tai kahville treenin jälkeen.
Kaupassa en kyllä lähestyisi ketään, jollei sitten spontaanisti synny tilannetta, jossa alkaa jutustella jonkun kanssa. Mutta kirjastot, kahvilat jne ovat ihan hyviä paikkoja aloittaa juttelu. Itselleni sattui äskettäin niin, että olimme ystäväni kanssa vahingossa vieneet erään miehen pöydän terassilla ollessamme (suosittu terassi, pöydät piti varata heti kun joku peppunsa nosti), mutta hän ei ajanut meitä pois vaan joimme lasilliset hänen kanssaan rennosti jutustellen. Siinä esim. olisi ollut luontevaa vaihtaa yhteystietoja.
Eipä tuossa mitenkään viitattu siihen, että naisen olisi jotenkin erityisen helppoa saada seuraa.
Naisen ei ole yhtään sen helpompi löytää sellaista seuraa kuin toivoisi, kuin miehenkään. En ymmärrä miten voit ajatella asian näin päin seiniä, vielä kun siitä on sinulle monesti huomautettu. Sinun olisi varmasti helppo löytää seuraa, mutta sinun mielestäsi niitä vetävän näköisiä naisia on ehkä yksi miljoonasta. Se yksi kelpaisi sinulle, loput 999 999 ei, joten miten helppo niiden loppujen naisten on saada seuraa, kun ainakaan sinusta siis eivät saisi seuraa?
Kuten joku jo tuossa sinulle kommentoi, niin en ole missään sanonut, että seuran löytäminen olisi aina helppoa. Minähän vain luettelin paikkoja, joissa mielestäni toista ihmistä voisi lähestyä, jos kiinnostavan ihmisen näkee. Jollei kukaan ikinä lähesty ketään, niin wi sitä seuraa ainakaan silloin saa.
Viinamies on oikeassa. Tai minä join alkoholia baareissa jo 20 vuotta sitten ja löysin vaimoni sieltä. Eli kannatta käydä baareissa.
Tiedän 25vuotiaan miehen sai naisen elokapinassa
Oli ihan mallin näkönen