Antaisitko automaatin tankata autosi?

Espoon Olarissa on koekäytössä robotti, joka tankkaa autosi ilman, että sinun tarvitsee nousta autosta. Miltäs kuulostaisi?
4263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toistaiseksi olen edelleen sen verran terve, että voin nousta itse autosta suorittamaan noin helpon toimenpiteen kuin auton tankkaus. En halua maksaa polttoaineen hinnassa mitään robottien hankinta- ja ylläpitokustannuksia.

Äänestä
  • Sama juttu, en näe mitä hyötyä automaatti toisi kun ei se säästä aikaa eikä rahaa ja itse tankkaus tapahtumanakin on helppo. Ehkä jollain esim. pyörätuolin kanssa liikkuvalla tuosta voi olla hyötyäkin.

    Äänestä

ottaako myös suihin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Espoon Olarissa on koekäytössä robotti, joka tankkaa autosi ilman, että sinun tarvitsee nousta autosta. Miltäs kuulostaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu