Tuleva aviomieheni halusi kovasti seksiä ennen avioliittoa. Tulin yllättäen raskaaksi. Menimme naimisiin. Kun vauva oli syntynyt oletin että nyt se avioliiton seksielämä alkaa. Hyvin pian mieheni kuitenkin muutti toiseen huoneeseen nukkumaan, mistä olin kovasti pahoillani.
Kului noin vuosi tai kaksi. Olimme siinä pisteessä, että mieheni hakkasi minua useita kertoja. Hän raivosi minulle. Muutaman vuoden kuluttua hän kuitenkin ilmeisesti erinäisten syiden takia lopetti fyysisen väkivallan. Minulla oli välillä oma asunto, josta kuitenkin sitten luovuin. Hän jatkoi henkistä väkivaltaa. Käyttäytyi kuin narsisti. Koska minulla on mielenterveysongelmia, pelkäsin etten erossa saisi lasta hoitooni.
Näin on kulunut yli 20 vuotta. Nyt lapsi on aikuinen. Välillä meillä on mieheni kanssa ihan hauskaa. En vaan ole pystynyt antamaan hälle anteeksi vuosia jolloin hän vain haukkui minua. Ei ollut seksiä, ei hellyyttä. Lapsesta hän on huolehtinut hyvin (kai). Kuitenkin ero olisi vaikea. Ehkä.
Olen monta vuotta ollut ihastunut toiseen. Hän on jotenkin ollut minulle merkityksellinen, vaikkakin täysin epäsopiva minulle. Mutta ymmärrän toki, että varattuna naisena en missään tapauksessa voi häntä saada. En tosin saisi häntä sinkkunakaan, joten väliäkö sillä.
En pysty keskustelemaan mieheni kanssa. Arvailen vain keitä muita hänellä on vuosien myötä ollut vai onko ollut. Olemme nyt aika ystävällisissä väleissä. Herättääkö tämä mitään ajatuksia?
En voi antaa anteeksi
Anonyymi-ap
1
482
Vastaukset
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
🍒 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17962593i
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p294967Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1514760Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2134758Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133670Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192364Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32138- 661657
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241554- 1901255