En voi antaa anteeksi

Anonyymi-ap

Tuleva aviomieheni halusi kovasti seksiä ennen avioliittoa. Tulin yllättäen raskaaksi. Menimme naimisiin. Kun vauva oli syntynyt oletin että nyt se avioliiton seksielämä alkaa. Hyvin pian mieheni kuitenkin muutti toiseen huoneeseen nukkumaan, mistä olin kovasti pahoillani.

Kului noin vuosi tai kaksi. Olimme siinä pisteessä, että mieheni hakkasi minua useita kertoja. Hän raivosi minulle. Muutaman vuoden kuluttua hän kuitenkin ilmeisesti erinäisten syiden takia lopetti fyysisen väkivallan. Minulla oli välillä oma asunto, josta kuitenkin sitten luovuin. Hän jatkoi henkistä väkivaltaa. Käyttäytyi kuin narsisti. Koska minulla on mielenterveysongelmia, pelkäsin etten erossa saisi lasta hoitooni.

Näin on kulunut yli 20 vuotta. Nyt lapsi on aikuinen. Välillä meillä on mieheni kanssa ihan hauskaa. En vaan ole pystynyt antamaan hälle anteeksi vuosia jolloin hän vain haukkui minua. Ei ollut seksiä, ei hellyyttä. Lapsesta hän on huolehtinut hyvin (kai). Kuitenkin ero olisi vaikea. Ehkä.

Olen monta vuotta ollut ihastunut toiseen. Hän on jotenkin ollut minulle merkityksellinen, vaikkakin täysin epäsopiva minulle. Mutta ymmärrän toki, että varattuna naisena en missään tapauksessa voi häntä saada. En tosin saisi häntä sinkkunakaan, joten väliäkö sillä.

En pysty keskustelemaan mieheni kanssa. Arvailen vain keitä muita hänellä on vuosien myötä ollut vai onko ollut. Olemme nyt aika ystävällisissä väleissä. Herättääkö tämä mitään ajatuksia?

1

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

      🍒 ­N­­­y­­m­­f­­­o­m­­­a­a­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17962593i

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      178
      1476
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      184
      604
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    Aihe