Takapenkki öljyssä

Kanisteri kaatunut takapenkille ja istuin pehmusteita myöten kuin uitettu öljyssä. Uuden penkin hankinta lienee edessä, mutta olisi periaatteessa mahdollista saada tuo puhtaaksi jotenkin?
5209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Itselleni kävi 15 vuotta samalla tavalla. Oli vielä vaihteistoöljyä.

Pesetin takapenkin ammattilaisella kahdesti mutta lämpimällä kelillä autoon tuli siitä huolimatta aivan karmea haju. Oli pakko ajella ikkunat auki, mutta lopulta hävitin auton.

Eli vastaus kysymykseesi, penkkiä ei ole mahdollista saada sellaiseen kuntoon että sitä voisi käyttää.

Äänestä

Ajanhukkaa. Autohajottamosta uutta penkkiä ja mattoa öljysten tilalle.

Äänestä

Näinpä ajattelinkin että ei auta itku, uutta penkkiä metsästämään vaan...

Äänestä

Jos ois kaatunut kanisterillinen sähköä, niin ei olisi mitään ongelmaa.

Äänestä

Ei se öljy lähde niistä pehmusteista pois enää milloinkaan, ei sitä saa pesemälläkään puhtaaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kanisteri kaatunut takapenkille ja istuin pehmusteita myöten kuin uitettu öljyssä. Uuden penkin hankinta lienee edessä, mutta olisi periaatteessa mahdollista saada tuo puhtaaksi jotenkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu