Stowe Family Lawin tiedot paljastivat, että kolmasosa briteistä pysyy parisuhteessaan, koska heillä ei ole varaa asua yksin asuntolainojen korkojen noustessa pilviin. UK:n suurimman perhelakitoimiston kyselyyn osallistui yli 600 kpl 25v ...75v brittiä. Neljäsosa sanoi, että heillä olisi varaa elämiseen yksinkin mutta elintasonsa laskisi radikaalisti.
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/mortgage-rates-rise-relationships-trapped-b2383694.html
Sellaisessa loukussa siis ovat monet Britit.
Pariskunnat pysyvät yhdessä, koska heillä ei ole varaa erota
Anonyymi-ap
4
377
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi suomalaiset eivät ole noin velkaisia kädestä suuhun eläjiä!
- Anonyymi
Noihan se usein on. Talous on todella voimakkaasti yhteen sitova tekijä j ihan samoin se Suomessakin pitää monia pariskuntia yhdessä. Onko se hyvä vai huono, niin sekin on monitahoinen kysymys. Itse ihmiset nyt kuitenkin noita talouteensa nähden ylisuuria velkoja menevät ottamaan.
- Anonyymi
Noo elintasoni romahtaisi, jos eroaisin. En ole valmis siihen, vielä. Kypsytellen plan b:tä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276