Saksassa

on laskettu ja saavutetuista eduista tingitty.
Sama on täällä edessä koska inflaatiotyökalua ei enää ole. Vaihtoehtona on massiivinen ja pitkäkestoinen työttömyys.
3456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin silloin kun firmalla menee huonosti ,lue tekee tappiota!

Äänestä
  • Firmalla mennä muutenkin huonosti, kuten huono henkilöstö. Ei ole enää tulevaisuutta, eikä toivoa paremmasta. Suomessakaan... saatana..

    Äänestä

  • yYy kirjoitti:

    Firmalla mennä muutenkin huonosti, kuten huono henkilöstö. Ei ole enää tulevaisuutta, eikä toivoa paremmasta. Suomessakaan... saatana..

    kuitenkaan paperilla olla huono henkilöstö kun katsoo työn tuottavuutta ja laatua....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palkkoja kirjoitti:

on laskettu ja saavutetuista eduista tingitty.
Sama on täällä edessä koska inflaatiotyökalua ei enää ole. Vaihtoehtona on massiivinen ja pitkäkestoinen työttömyys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu