Saudi-Arabia haluaa turvatakuut USALTA!

Petri kertoo kiinnostavan yksityiskohdan, joka on profetian toteutumisen yksi palapelin pala.

https://www.youtube.com/watch?v=_ZjuHwFCm1I
10317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • Kyllähän USA suojeli saudeja kun Desert Shield kun Saddam riehui ensimmäisen kerran . Saudi takaa öljyn aina Usan käyttöön . Vaikka saudi vähän terroristien tukija on.

    Äänestä

jeps jee niin näyttää olevan.

Äänestä

Petri on muurinvartia muurinaukossa?

Äänestä

Nauruherätys auttaa...

Äänestä

Petri ymmärtää tämän juonikuvion hyvin.

Saudiarabia haluaa tuhota Israelin. Juoni on teeskennellä ystävää ja tilaisuuden tultua iskeä saatanan lapsen kädellä puukko juutalaisvaltion selkään.

Tarkoituksena on valherauha 7v muslimien ja juutalaisvaltion välillä, joka päättyy 3,5v kohdalla.

Äänestä

Nyt on kovaa settiä.

Äänestä

On mahdollista.

Äänestä
  • saatana haluaa tuhota juutalaiset, koska silloin ilman juutalaiskansaa profetiat jäisivät toteutumatta.Saudi-Arabia haluaa turvatakuut ja ydinaseet käyttöönsä Irania vastaan, mutta Saudi-Arabia käyttää ydinaseet Israelia vastaan ennemmin kuin Irania vastaan. Jossain vaiheessa joistakin muslimimaista tulee oikeastikin sydämestään juutalaiskansaa ihmisrakkaudellinen. Mutta islamin oppeja seuraavilla juutalaisia mairittelevilla saudeilla on islamin petos ja viha sydämessään, joka on piilotettuna, mutta näkyy kuitenkin elekielessä ja sielun peileissä ettei totuus asu valjheen lapsissa?

    Selef Urge

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Petri kertoo kiinnostavan yksityiskohdan, joka on profetian toteutumisen yksi palapelin pala.

https://www.youtube.com/watch?v=_ZjuHwFCm1I

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu