Aasun Jakobin Tupa.
On sinä keittiössä sittä metvurst mutta se toinen makkara mitä minä haluan on loppumassa sen takia etuilin eli mitän sellaista minä en ikinä pysty lupaman että en etuile jos jotain sellaista mitä minä haluan on lopumassa sen takia minä en ikinä pysty lupaman että en etuile eli minä olen rehellinen minä en lupa sellaista mitä en pysty pitämän sen takia minä en ikinä pysty lupaman että en ikinä etuile.
Minä olen rehellinen kun olen uskovainen sen takia minä lupan vain sellaisia asioitta mitä pystyn pitämän.
En pysty lupaman että en etuile.
Anonyymi-ap
2
212
Vastaukset
- Anonyymi
Minä ratkaisen sen ongelman tuolla tavalla kun ne laitta minut patti tilantesen sanon suoran että ei onnistu eikä ikinä tulekan onnistuman tuolla tavalla.
- Anonyymi
Mene ajoissa jonoon, niin ei tarvitse etuilla.
Eihän kukaan tykkää, jos joku etuilee. Et varmaan itsekään tykkäisi, jos joku sinut ohittaisi, vaikka olisit vuorossa seuraavana.
Mutta se on hyvä asia, ettei lupaa mitään, mitä ei pysty pitämään.
Rehellisyys on ihmisessä hyve.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213650
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt513383Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka523066Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222859Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1351379